Policisté často mluví o tom, že někteří řidiči vytvářejí u dopravních nehod zbytečné kolony a další nebezpečné situace jen proto, aby se dostatečně důkladně podívali, co se stalo. Jiní dokonce následky nehod za jízdy natáčí či fotí. Policie často v souvislosti s tímto chováním mluví jako o hyenismu, a svým způsobem je to pravda. Němečtí policisté ale přišli na velmi drsný, ale nejspíš také velmi účinný způsob, jak takovým řidičům názorně vysvětlit, že je jejich chování více než nevhodné.  

Ono vysvětlení už před časem aplikoval dokonce na české řidiče jistý německý policista a obdobně postupovali hlídky při vyšetřování nedávné nehody na dálnici A3 v Hesensku. K té podle magazínu Bild došlo v neděli 2. května před desátou hodinou večerní. Řidič nákladního auta svů vůz nezvládl a naboural do osobního auta. Jeden člověk zemřel přímo na místě, další pak v nemocnici.

Přečtěte si také:  Německý policista dokonale vyškolil dva nevychované řidiče z českého a maďarského kamionu

Během vyšetřování nehody policií kolem projížděla kolona vozidel. Jeden z policistů si všiml, že řidič kolem jedoucího auta vše natáčí na mobil. A protože se mu to nelíbilo, rozhodl se, že dotyčnému udělí lekci, na kterou nejspíš nikdy nezapomene. Řidiče zastavil, velmi drsně jej doslova vytáhl z auta a pak jej bez jakýchkoliv dotazů odvedl přímo k místu dopravní nehody. Nejen, že mu ukázal ta rozbitá auta, ale donutil jej také k tomu, aby se podíval na zemřelého muže. A jistě to nebyla moc hezká podívaná.

Tamní policisté k tomu magazínu Bild řekli: „Toto chování, kdy řidiči jen civí na to, co se děje, výrazně ztížilo už tak složitou dopravní situaci, protože právě tací místem projížděli zbytečně pomalu. Řidič byl zastaven proto, že místo nehody při průjezdu natáčel, což bylo naprosto nerozumné. Kolegové mu proto důkladně místo nehody důkladně ukázali. Zároveň jej poučili tak, aby si uvědomil, že to, co dělal, nebylo správné. Navíc je v tuto chvíli v řešení toho, zda jeho chování nebylo přestupkem.“