Často se při našich cestách rozčilujeme a podivujeme nad tím, kdo všechno dostane řidičák a může tak vyjet na silnice. Nedávno jsme například narazili na řidiče, který se z dálnice připojoval na pražský okruh. Nejen, že jel odhadem o nějakých 40 km/h pomaleji než bylo v místě povolené, ale z onoho připojovacího pruhu se zařadil hned do prostředního. Vůbec nechápeme, co se mu asi v tu chvíli honilo hlavou, proč se nepřipojil do pravého pruhu a proč v něm nezůstal. Obzvlášť, když byl úplně prázdný.

Podobně zvláštně smýšlejícího řidiče, respektive nehodu řeší norská policie. Vše se seběhlo koncem dubna, kdy řidič nákladního auta převážející celkem velkou loď zůstal stát na železničním přejezdu. A jak to tak bývá, během toho, co na něm zastavil, už se blížil po kolejích vlak. Nevíme, proč na přejezdu zůstal stát, ale možná šlo o nějakou technickou závadu.

Řidič Škody Felicia vjel na železniční přejezd přímo před vlak. Nehoda skončila tragicky

To, co nás ale na celém případu zaujalo nejvíc, je ten absolutní klid řidiče kamionu, který se v pohodě a rozhodně ne nijak rychle několikrát vrátil do kabiny auta. To už se ale rozblikalo červené světlo a spadly závory, tedy, spíše se opřely o náklaďák.

Ze záznamu je vidět, že řidič někam volá, snad na policii, ale to už bylo pozdě. Během pár sekund se k přejezdu přiřítil vysokou rychlostí vlak a do kamionu naboural. Náraz byl tak silný, že vlak několikrát na kolejích poposkočil, načež následně vykolejil. Z lodi naložené na náklaďáku nezbylo vůbec nic. Je to těžko uvěřitelné, ale během tohoto nárazu se naštěstí nikomu nic nestalo.