porsche-carrera-gt-a-almborghini-gallardo-lp-560-2-donut-video

Donuty v Porsche Carrera GT je to nejlepší, co dnes uvidíte. A uslyšíte!

Autor: Pavel Srp - 10. 12. 2018


Porsche Carrera GT je předchůdce už hodně moderního 918 Spyder, které je plug-in hybridní. Za vašimi hlavami tepe benzinové desetiválcové srdce a řadíte manuální převodovkou. Jízda v tomhle autě musí být naprostou nirvánou!

V přiloženém videu uvidíme spoustu věcí. Video bylo publikováno na kanále Daily Drive Exotics, na kterém můžete zhlédnout spoustu videí, ve kterých tihle chlápci jezdí v supersportech. Tenhle díl je ale speciální, protože se posadí za volant Porsche Carrera GT, superauta, které stálo proti neméně legendárnímu Ferrari Enzo. Je součástí sbírky s dalšími velmi zajímavými, vzácnými a exkluzivními auty.

Video je dlouhé, ale vypíchnout můžeme například čas 12:56, kdy poprvé Carreru GT spatří, a o několik sekund později uslyší. Tohle auto má totiž průchozí výfuky, takže se z něj vyluzuje velmi působivý zvuk. První nastartování nejednoho vyleká…

Další zajímavá pasáž je od 17. minuty a 7. sekundy, kdy se na projížďce s Porsche Carrera GT a raritním Lamborghini Gallardo LP560-2, které vzniklo v rámci oslav 50lety značky, chlapíci dostanou na parkoviště. Tam si dají několik donutů. V obou autech.

Vlastně jim závidíme, protože svézt s v Porsche Carrera GT musí být nezapomenutelný zážitek. Vždyť ho pohání mezi nápravami umístěný benzinový 5,7litrový motor V10 se 450 kW/612 koňmi a točivým momentem 590 Nm. Všechna tahle síla putuje výhradně skrze manuální šestistupňovou převodovku na zadní kola. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 3,9 sekundy, z 0 na 200 km/h to trvá jen 9,9 sekundy a maximální rychlost je 330 km/h.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek