Bugatti-Chiron-dokument-z-vyroby-video

Dokument ukáže, jak se vyrábí Bugatti Chirón

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: youtube.com (screenshot) - 6. 6. 2020


Bugatti Chirón je jedním z těch nejzajímavějších aut. A zajímavá je i jeho výroba, na kterou se teď můžeme zprostředkovaně podívat. Do „ateliéru“, jak Bugatti své továrně říká, nás zavede 50minutový dokument.

Vývoj Bugatti Chirón trval dlouhá léta, auto muselo být opět o pořádný kus lepší, než Veyron. A povedlo se, vždyť jde o auto s výkonem patnácti stovek koňských sil, které produkuje čtyřmi turbodmychadly přeplňovaný osmilitrový motor W16. A ten motor se skládá z 3700 součástek. Na motoru pracuje pouze 8 techniků, kteří na to mají certifikaci, a týdně vyrobí jen tři motory. V dokumentu uvidíme i testování motoru a ladění titanového výfukového systému.

Dokument ukáže i brzdový třmen, který je vyroben z titanu na 3D tiskárně. Ten Bugatti vyvinulo teprve nedávno, vždyť poprvé se ukázal v prosinci 2018. Třmen z tohoto materiálu je o celých 40 % lehčí, než ten původní.

Stavbě Bugatti Chirón se věnuje celkem dvacítka techniků a je fascinující vidět, kolik péče je výrobě auta věnováno, a jaké detaily se řeší. Auto během výroby projde celkem 12 stanovišti.

Potom, co je celé auto hotové, musí projít dynamickými a jízdními testy. Začíná se přímo v továrně a pak auto vyjede na běžné silnice, kde s ním technik musí najet 350 kilometrů, ale také vyzkoušet jeho chování při rychlostech blížících se maximálce. Předtím je třeba ale auto důkladně obalit do ochranných fólií, aby se při jízdě nijak nepoškodilo. To zabere půl dne.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek