Podle mnohých je Ferrari F40 tím vůbec nejlepším supersportem na světě. Ve své době, koncem 80. let šlo o jedno z vůbec nejrychlejších aut, která se mohla legálně pohybovat na silnici a jeden z řidičů se to rozhodl vyzkoušet. Na běžné silnici.

Možná si říkáte, že v úvodu je možná až moc superlativů, ale Ferrari F40 už v roce 1987, kdy přišlo na trh, nabízelo hodně zajímavou techniku. Poháněl ho 2,9litrový motor V8 twin-turbo s 352 kW/478 koňmi. Tyto hodnoty putovaly přes pětistupňovou manuální převodovku na kola zadní nápravy.

Šlo o ryzí supersport, u něhož se hledělo zejména na co nejnižší hmotnost, takže komfortní výbava jako klimatizace, rádio, tapecírunky a podobné zbytečnosti byste tu hledali marně. Byl to přesný opak tehdejšího nejbližšího soupeře: Porsche 959. Jenže i díky tomu nabízelo Ferrari F40 působivé zrychlení z 0 na 100 km/h, které se odehrálo za pouhých 4,1 sekundy, a maximální rychlost byla až 324 km/h.

Posaďme se za volant Ferrari F40 s upravenými výfuky. Zní parádně!

V dobovém videu se můžeme podívat na to, jak taková rychlost vypadá v reálu. Ostatní auta skoro „stojí“. Neuvidíme to na žádné letištní ploše, ani testovací dráze. Řidič auto vezme do běžného provozu na jednu z japonských dálnic. Bezpečné to rozhodně není, působivé ale rozhodně ano.