Je to jen několik měsíců, kdy zemřel jeden z nejlegendárnějších fotbalistů světa, slavný Diego Maradona. Kromě fotbalu, žen a drog si Diego moc rád hrál s drahými a rychlými auty. Některá si nechal, jiná během života rozprodal. Vzhledem k jeho skonu se dá očekávat, že se některé z těchto vozů začnou objevovat v nabídkách k prodeji. A první vlaštovka už vylétla, když aukční dům Bonhams oznámil, že brzy spustí aukci velmi exkluzivního Porsche 911 Carrera 2 Convertible generace 964.

Jde o vůz z roku 1992, přičemž je to vůbec poprvé, kdy se dostane do aukce. Ovšem neznamená to, že jde přímo z rodiny po zemřelém fotbalistovi. Toto auto Maradona už hezkých pár let nevlastnil, což ovšem neznamená, že by snad tahle 911 nebyla zajímavá. Maradona si ji nechal přivézt do španělské Sevilly poté, co se tam uklidil před naštvanými italskými drogovými dealery, se kterými se v Itálii moc nepohodl. Jenomže v Seville vydržel Maradona jen rok a nijak výrazně se mu tam nedařilo. Fotbaloví nadšenci tento jeho rok označují za ztracenou sezónu a ani slavný fotbalista se k ní nerad vyjadřoval. Ještě než ze Sevilly odjel, auto prodal novému majiteli na Mallorcu. Od té doby Porsche prošlo rukama řady sběratelů, přičemž poslední výměna majitele nastala v roce 2016.

A právě tento člověk dává vůz do aukce. Najeto má necelých 123 000 kilometrů a podle aukčního domu je v originálním a velmi dobrém stavu. Jde o jeden z 1200 vyrobených kusů, který je poháněn vzduchem chlazeným plochým šestiválcem o objemu 3,6 litru, jehož výkon je 250 koní. Ten uděluje kabrioletu maximální rychlost až 260 km/h. Mimochodem, policie v Seville si na fotbalistu v Porsche musela trošku došlápnout, protože se s ním často a rád proháněl městem a to klidně až 200km/h rychlostí.

Přečtěte si také:  Historie Porsche 911: s třetí generací 964 přichází revoluční pohon všech kol a automat

Odhady na konečnou cenu jsou dle aukčního domu v rozmezí mezi 150 000 až 200 000 eury, tedy něco mezi 3,9 – 5 miliony korun. Dražba proběhne v rámci aukčního francouzského svátku Les Grandes Marques du Monde, který se bude konat v Paříži od 3. do 10. března.