Další zabavené Lamborghini Aventador. Tentokrát za příliš vysokou rychlost

Od Anina Russová | Zdroj a foto: York Regional Police - 15. 7. 2022


Se supersporty je to těžké. Jsou rychlé a k občasnému přišlápnutí plynového pedálu až na zem rádi svádí. Jenomže jsou tu ještě zákony, které takové přišlápnutí plynového pedálu nemají v oblibě. A policisté, kteří na jejich dodržování dohlíží už vůbec ne. Zatímco v Česku je trestem za příliš vysokou rychlost pokut, ztráta řidičáku a trestné body, v Kanadě rovnou zabavují auta.

Tamní policie změřila řidiče Lamborghini Aventador, když jel v místě, kde je povoleno maximálně 60 km/h rychlostí 170 km/h. Stalo se tak v Yorku poblíž Toronta a policisté byli dost přísní. V prvé řadě řidiči zabavili auto a na dva týdny je odstaví na svém parkovišti.

To byl ale jen začátek. Dalším trestem byl zákaz řízení na měsíc a k tomu obvinění z příliš riskantní jízdy. A to je asi ten největší problém. Toto obvinění se používá ve chvíli, kdy se řidičů účastní nelegálních závodů, jezdí opravdu velmi rychle nebo se s autem chová až příliš nebezpečně. Takovým řidičům hrozí pokuta od 2000 kanadských dolarů, tedy asi 38 000 Kč do 10 000 kanadských dolarů, tedy asi 188 000 Kč. A k tomu všemu ještě šest trestných bodů.

Tamní policisté navíc řekli, že řidič překročil rychlost v místě, kde často dochází k vážným nehodám. „K tomuto incidentu došlo na úseku silnice s nejvyšším počtem nehod v celém regionu. Rychlost může zabíjet. Takže, ne, nikdy nás neomrzí dostávání těchto kaskadérů z našich silnic.“