kamion

Poslední dobou to na našich silnicích vypadá pomalu hůř než v Rusku. Většinou předvádí naprosto šílené řidičské manévry cizí státní příslušníci, naposled to byl řidič polského kamionu, ale svou troškou do mlýna umí bohužel přispět i řidiči českých osobních aut.

Na facebooku se objevilo video natočené kamerou umístěnou za předním oknem, stejně, jako tomu bylo i v jiných případech. Na záběrech je vidět klidná jízda po čtyřproudé silnici, která se ale během chvilky změnila v něco, co nemělo daleko k pořádnému průšvihu. Jiný řidič se totiž rozhodl, že směr, kterým jede, není ten správný. A jak myslíte, že to vyřešil? Prostě se přes ty čtyři pruhy a dvojitou plnou čáru otočil. Jen náhodou do něj přitom nenaboural řidič stříbrné fabie, který to jen tak tak dobrzdil.

Řidič auta, ze kterého je vše natáčeno k tomu pak na facebooku napsal, doslovně citujeme: „Abych nějak popsal situaci..Pán se rozhodl že se prostě bude otáčet ze směru z Turnova na Prahu.. nemohl si vybrat lepší místo. Ale smekám před řidičem stříbrný fabie, reagoval na moje varovný a v levym lehce zpomalil. Myslel jsem ze začátku, že pán stojí tak jsem přibržďoval ale pak mě udělal to co udělal.. Prostě tyhle lidi by měli odevzdat řidičáky a jezdit mastnou tyčí!“

A my jen souhlasíme. Nejsme schopni pochopit, že někdo vymyslí tak šílený manévr, a navíc ho opravdu provede. Jak je možné, že si neuvědomí následky?

Abych nějak popsal situaci.. Pán se rozhodl že se prostě bude otáčet ze směru z Turnova na Prahu.. nemohl si vybrat lepší místo. Ale smekám před řidičem stříbrný fabie, reagoval na moje varovný a v levym lehce zpomalil. Myslel jsem ze začátku, že pán stojí tak jsem přibržďoval ale pak mě udělal to co udělal.. Prostě tyhle lidi by měli odevzdat řidičáky a jezdit mastnou tyčí!

Zveřejnil(a) Marek Kubla dne Úterý 26. března 2019

Aby toho nebylo málo, policie prosí o pomoc se zjištěním totožnosti řidiče, který ve čtvrtek 21. 3. 2019 na hlavní silnici z Českých Budějovic na Hlubokou nad Vltavou najel do protisměru a v klidu pokračoval v jízdě. Kdokoliv, kdo takové vozidlo potkal, by se měl ohlásit na linku 158. Policistům by pomohl buď záznam z palubní kamery nebo alespoň svědectví, které by vedlo alespoň ke zjištění modelu a značky auta. Záznam jízdy, který má policie k dispozici, není moc kvalitní a není z něj nic konkrétního poznat.

A ještě jednou příspěvek z facebooku. Tentokrát pár dnů starý, ale i na něm je zachycen neskutečný kaskadér v kamionu. Policie po něm za jeho jízdu pátrá. Dotyčný se rozhodl ignorovat plné čáry, fakt, že je ve městě, a asi všechna myslitelná bezpečnostní pravidla.  S naloženým kamionem předjížděl v místech, kde by to normálně myslícího jedince ani nenapadlo.

nebezpečné předjíždění

Řidič kamionu ohrožuje na životě ostatní – pátrá po něm policieVíce v článku: https://www.krimi-plzen.cz/a/kaskader-v-kamionu/

Zveřejnil(a) Krimi Plzeň dne Středa 20. března 2019