Další policejní BMW i8. Tentokrát v Německu a pro podporu tuningu

Autor: Anina Russová - 1. 12. 2018


Zatímco v našich končinách je pro úřady a policii slovo tuning zcela zapovězeno a jakékoliv úpravy by podle nich možná měly být trestány vězením, v Německu na to jdou přesně naopak. Tamní úřady totiž pochopily, že i když budou lidem zakazovat upravování aut, budou to stejně dělat. Jen nebezpečně. A ví to i policie, která se už řadu let věnuje propagaci takzvaného bezpečného tuningu.

A jako každý rok, i letos se policisté vydali na tuningovou show v Essenu, kde nejen předvedli své nové – a samozřejmě upravené auto – snažili se také mladým milovníkům úprav vtloukat do hlavy, že tuning je fajn, ale jen, když se dělá profesionálně a podle pravidel.

Letos příslušníci dostali BMW i8, nicméně zatímco u nás ho policisté zahodili do příkopu, zde si ho nechali upravit od renomované tuningová firmy AC Schnitzer.

Tihle specialisté právě na úpravy vozů BMW se rozhodli i8 o 20 mm snížit a přidali 21palcová kovaná kola. Mimochodem, jedno má hmotnost pouhých 4,4 kilogramu! K tomu přidali karbonový aerodynamický paket, který se podepsal jak na náraznících, tak třeba i na kapotě. Nezapomněli ani na zadní difuzor, který pomáhá auto udržet na silnici i ve vysokých rychlostech.

K tomu všemu úpravce přidal karbonové kryty zpětných zrcátek, kliky dveří nebo přední mřížku. A to vše pak zabalil do typických polepů německé policie. Tohle auto prostě nepřehlédnete! Je dokonalé! A jsme si jisti, že jestli budou mladí milovníci úprav nějaké policisty poslouchat, pak ty, kteří na tuningový sraz přijedou v tomto báječném BMW i8. A tak to má být. I naši příslušníci by si možná měli uvědomit, že prevence je lepší než neustálé postihy. A že jízda zbytečná s BMW i8 v levém nebo prostředním pruhu, kterou jsme v létě zachytili, není úplně dobrým příkladem…

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru