Jen před pár dny jsme vám říkali o nehodě z Velké Británie, kdy řidič Morganu nevěnoval pozornost řízení a přehlédl vznikající kolonu. Teď pro vás máme video zachycující prakticky totožnou situaci, jen ty následky jsou mnohem horší.

Nehoda Morganu vypadá děsivě, ale naštěstí dobře dopadla

Nehoda se stala na americké dálnici I-26 ve chvíli, kdy začal provoz kvůli dopravnímu omezení zpomalovat. Řidič Volkswagenu Jetta se ale nejspíš vůbec nedíval před sebe, možná kontroloval mobilní telefon, a v plné rychlosti naboural do pick-upu Toyota Tacoma a ještě se zvládl otřít o Range Rover, z jehož kamery pochází záznam nehody.

Náraz byl tak silný, že z přední části Jetty toho moc nezbylo. Auto skončilo vedle dálnice v příkopu a je štěstí, že vrak nedojel až do protisměru. Podle dostupných informací byl řidič Jetty vážně zraněn, ale měl by být v pořádku. Do nemocnice nakonec musel být převezen i řidič Tacomy. Ačkoliv je tento pick-up opravdu velkým autem, byla to taková rána, že ho doslova odhodila do příkopu, kde zůstala Toyota na boku.  

Snad se řidič Jetty poučil a příště se raději bude věnovat řízení než čemukoliv jinému. Smutné ale je, že tyto nehody z nepozornosti jsou čím dál častější.