Automobilové závody jsou sice díky moderním technologiím a stále přísnějším bezpečnostním pravidlům bezpečnější než kdy dřív, přesto se nehody, často velmi vážné, stále stávají.

Jen před pár týdny jedna poměrně děsivá nehoda stala při závodu WTCR ve Vila Real. Tehdy se ovšem nikomu nic nestalo.

Při nehodě na okruhu Spa-Francorchamps, která se odehrála před pár dny, to ale neodnesly jen plechy, ale i traťoví komisaři a sám jezdec. Šlo o druhý závod série Super Trofeo, který byl plný adrenalinu už od samého začátku. Řidiči si nedali nic zadarmo a o decentní a podle pravidel přípustné strkanice nebyla nouze. Jenomže když už je těch emocí a adrenalinu přespříliš, stačí okamžik a průšvih je na světě.

Byl to právě možná adrenalin, který zapříčinil, že jeden z jezdců do Lamborghini Huracán Fredrika Blomstedta ťuknul až moc a v tu chvíli auto vedoucího jezdce vylétlo z trati a nabouralo do svodidel. Bohužel ale v tu chvíli právě v tom místě na závod dohlížela čtveřice traťových komisařů, kteří dostali takřka přímý zásah. Jen shodou okolností a díky pevným svodidlům se komisařům nestalo nic, co by je ohrožovalo na životě. Tři byli ošetřeni na místě a jeden, společně s řidičem, byl převezen do nemocnice k ošetření.