Další čínská kopie slavného auta. Tentokrát to odnesl Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6

Autor: Anina Russová - 26. 4. 2018


Moc by nás zajímalo, kam až drzost čínských inženýrů a „designérů“ nakonec zajde. V Číně je totiž běžným zvykem něco takřka dokonale okopírovat a následně to vydávat za svou unikátní práci. A vůbec se za to nestydět.

O podobných manýrech místních automobilek už toho bylo napsáno tolik, že to nejde ani spočítat. Na každém z velkých autosalonů lze potkat čínské „designéry“, kteří si velmi podrobně prohlíží vystavená auta, zapisují si všemožné údaje, fotí každičký detail, aby vše pak mohli odevzdat doma v čínské automobilce, která pak dle dodaných materiálů vytvoří kopii takřka k nerozeznání od originálu. Tak jednoduché to je.

Vypadá to, že tito špehové velmi podrobně prošli i skvělý Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6, protože čínská značka Baic ho celý okopírovala a brzy ho nabídne zákazníkům. Výsledek jejich „práce“ dostal jméno BJ80 6×6 a představuje se aktuálně na pekingském autosalonu.

Oproti originálu se ve finále moc neliší. Je tedy pravda, že auto má trochu jiný tvar přední části nebo světlometů. Jako celek auto působí o něco uhlazeněji. Možná decentněji než originál od Mercedesu, nicméně si myslíme, že je to proto, aby se německá automobilka nemohla nijak bránit. Smutné, co myslíte?

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru