Ne, tohle není facelift Porsche Macan, to je Zotye SR8!

Autor: Jan Karlík - 14. 4. 2016


Čínských kopií evropských vozů vzniklo a stále vzniká neskutečné množství. Vždy, když další takovou kopii vidím, vzpomenu si na bandy Číňanů na téměř každém světovém autosalonu, kteří hned první novinářský den obchází vozy a pořizují stovky až tisíce fotek naprosto všeho. Palubní desky, čudlíků, dokonce pantů dveří a když to ochranka dovolí, zalehnou také pod auto. No, a něco podobného se pravděpodobně odehrálo také před vznikem Zotye SR8.

Zotye SR8 1

Vůz s krkolomným názvem Zotye SR8 totiž není nic jiného, že prachsprostá kopie Porsche Macan. Kolikrát mají šikmoocí mužíci alespoň nějakou slušnost a nápady ukradnou od několika automobilek, potažmo několika modelů. Zotye SR8 však nehorázně kopíruje naprosto všechno, že i interiér je téměř k nerozeznání. Můžete tak najít stejný volant nebo středový panel posetý tlačítky přesně tak, jak to známe z Macanu. Tohle už je vážně vrchol.

To, že Zotye SR8 bude úplně někde jinde s kvalitou je snad jasné. Podobné to bude i co se techniky týče. SR8 bude dostupné s přeplňovaným zážehovým čtyřválcem Mitsubishi o výkonu 140 kW, který bude možno spojit s manuální pětistupňovou nebo automatickou šestistupňovou převodovkou. Základní cenovka bude startovat v přepočtu na zhruba 630 000 Kč. Stačí, když vedle toho postavíme základní Porsche Macan, jež má nově také přeplňovaný čtyřválec o výkonu 185 kW, se základní cenovkou 1 593 000 Kč. Už základní motor zadupe Číňana do země, nemluvě pak o šestiválcových jednotkách.

Jsme zvědaví, jak se k tomuhle kousku postaví Porsche. Takové situace už tady totiž byly a pro evropské, originální automobilky nedopadly vůbec dobře. Číňané přece nic neprovedli, oni nic neokopírovali, naopak automobilce vzdávají hold tím, že použili jejich design a technologická řešení. Tyhle žvásty možná zafungují na jejich socialistické soudy, ale všichni víme, kde je pravda. Vážně bychom stuttgarstké automobilce přáli alespoň nějaké zadostiučinění.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek