dacia-duster-Rallye_Aicha_des_Gazelles_du_Maroc

Dacia Duster pojede v Maroku off-roadovou rallye určenou pouze pro ženy

Autor: Radim Plachý - Zdroj: autoevolution.com, Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc - Foto: Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc - 21. 2. 2022


Dacia Duster je na silnici i mimo ni docela schopné auto, teď to chce dokázat i v off-roadovém závodě. Vyrazí totiž do Maroka, kde pojede Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc, což je závod pouze ženských posádek.

Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc se jede v Maroku a je to off-roadový závod určený pouze pro ženy. Pojede se od 18. března, odstartuje ve městě Erfoud, a končit bude 2. dubna ve městě Essaouira.

Slovo „gazelles“ (v překladu gazely) má v názvu svůj význam, protože závodnice budou muset najít nejkratší možnou trasu mezi dvěma checkpionty, aniž by zničily auto nebo sebe. První, kdo do cíle dorazí bez újmy, vyhrává. Při závodu navíc není povoleno používat moderní technologie jako navigace atd., posádka může používat pouze mapy a kompasy.

Závodní Dacia Duster je do off-roadové rally registrována v kategorii Crossover a má na co navazovat. Vyhrála totiý pokaždé od roku 2017. Za úspěchem stály posádky z Polska, Belgie, Švýcarska, Francie, ale i z Maroka.

Letos pojedou v závodě tři Dustery se třemi ženskými posádkami, přičemž jedna z posádek bude obhajovat své dřívější vítězství. Všechna tři auta jsou podporována přímo automobilkou. Ta navíc tvrdí, že pro závod není potřeba žádná jejich speciální úprava.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru