Dacia Duster pojede v Maroku off-roadovou rallye určenou pouze pro ženy

Dacia Duster pojede v Maroku off-roadovou rallye určenou pouze pro ženy

Od Radim Plachý | Zdroj: autoevolution.com, Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc - Foto: Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc - 21. 2. 2022 0

Dacia Duster je na silnici i mimo ni docela schopné auto, teď to chce dokázat i v off-roadovém závodě. Vyrazí totiž do Maroka, kde pojede Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc, což je závod pouze ženských posádek.

Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc se jede v Maroku a je to off-roadový závod určený pouze pro ženy. Pojede se od 18. března, odstartuje ve městě Erfoud, a končit bude 2. dubna ve městě Essaouira.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2022: Čábela a Lounová jsou připraveni na Dakar Classic. Smůlu už si snad zpěvačka vybrala před soutěží

Slovo „gazelles“ (v překladu gazely) má v názvu svůj význam, protože závodnice budou muset najít nejkratší možnou trasu mezi dvěma checkpionty, aniž by zničily auto nebo sebe. První, kdo do cíle dorazí bez újmy, vyhrává. Při závodu navíc není povoleno používat moderní technologie jako navigace atd., posádka může používat pouze mapy a kompasy.

Závodní Dacia Duster je do off-roadové rally registrována v kategorii Crossover a má na co navazovat. Vyhrála totiý pokaždé od roku 2017. Za úspěchem stály posádky z Polska, Belgie, Švýcarska, Francie, ale i z Maroka.

Přečtěte si také:  Audi RS Q e-tron zaznamenala na Rallye Dakar 2022 při své premiéře úspěch. Vítězství v etapách bylo hodně

Letos pojedou v závodě tři Dustery se třemi ženskými posádkami, přičemž jedna z posádek bude obhajovat své dřívější vítězství. Všechna tři auta jsou podporována přímo automobilkou. Ta navíc tvrdí, že pro závod není potřeba žádná jejich speciální úprava.