2022-Dacia_Duster_Extreme_Limited_Edition- (1)

Dacia Duster Extreme Limited Edition je speciální edice modernizovaného SUV. Na trh přijde v roce 2022

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: Dacia - 31. 8. 2021


Dacia Duster je jedním z nejoblíbenějších modelů značky, který nedávno prošel modernizací. Rumunská značka teď navíc představila speciální edici s názvem Extreme Limited Edition, která je založena na faceliftovaném provedení a přináší několik designových prvků.

Když se na auto podíváte, na první pohled si můžete všimnout oranžových doplňků. Ty jsou na masce chladiče, na krytech vnějších zpětných zrcátek anebo v zadních světlometech. Oranžové jsou ale také nápisy Duster na střešních nosičích i na víku zavazadelníku. I v interiéru lze najít oranžové detaily, nacházejí se na výdechách klimatizace, dveřních výplních, ale i na středové konzole.

Dacia Duster Extreme Limited Edition bude v nabídce v šesti možných lacích karoserie: bílé Glacier White, černé Pearl Black, šedé Comet Grey, moderé Iron Blue, oranžové Arizona Orange a konečně i šedé Urban Grey (na foto), která bude určená výhradně pro tuto verzi a na rozdíl od zbylých barev ji nebude možné objednat na běžný Duster. Vůz také dostane speciální černé 17″ disky.

Nejde jen o tyto drobnosti, ale tato speciální verze dostane i lepší výbavu. Základem bude nejvyšší výbava “Prestige”, obsahující 8palcovou dotekovou obrazovku se systémem Media Nav infotainment (navigace, WiFi, Apple CarPlay / Android Auto), automatickou klimatizaci, tempomat, dvojici zdířek na USB, ale třeba i všechna okna v elektrice. Duster Extreme bude vybaven také speciálními látkovými / TEP potahy s oranžovým prošitím.

S jakými motorizacemi bude Duster Extreme Limited Edition možné kombinovat, automobilka zatím neprozradila, ale na propagačních snímcích je možné vidět auta se znáčkem „4WD“ v předních blatnících, ale i bez nich. Očekává se ovšem, že vzhledem k poměrně vysoké výbavě bude k dispozici hlavně pro výkonnější motorizace.

Zatímco běžné verze modernizovaného modelu Duster už je možné několik týdnů objednávat a k zákazníkům se mají dostat už v průběhu září, tak „extrémní verze“ se do showroomů – včetně těch českých – dostane až počátkem roku 2022.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru