Užitková verze Dacia Duster Commercial (N1)

Dacia Duster Commercial je užitková verze N1 bez zadních sedadel. Může mít i pohon všech kol

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Dacia -  8. 8. 2022


Dacia v nedávné době neměla v nabídce žádné auto pro dělníky, ti tak museli použít nějaký osobní model. To se ale mění, protože je tady Dacia Duster Commerical. Jde o dvoumístné auto kategorie N1, které má v prostoru původních zadních sedadel a kufru nákladový prostor. Tohoto pracanta si navíc můžete pořídit i se čtyřkolkou.

Zvenku vypadá Dacia Duster Commerical vlastně docela obyčejně (má už nové znaky DACIA), na první pohled není poznat, že nejde o běžné SUV. Na ten druhý si lze všimnout zatmavených zadních bočních oken i okna do zavazadlového prostoru. Ještě více změn je uvnitř, kde je a předními sedadly je mříž, která odděluje prostor pro cestující od nákladu, dřevěná podlaha, oka k uchycení nákladu, ale také odnímatelný kryt.

Přečtěte si také:  První jízda: Dacia Duster pick-up jezdí jako běžný Duster. Má naftový motor, čtyřkolku a uveze půl tuny

Do auta lze naložit náklad s celkovou délkou až 1792 mm a šířkou až 1247 mm, přičemž jeho objem může být až 1,62 m³ v případě pohonu předních kol, respektive 1,56 m³ u čtyřkolky. Důležitým údajem je i jistě maximální hmotnost nákladu (tzv. užitečné zatížení), která podle verze činí maximálně 503 kilogramů.

Technika zůstala ve srovnání s běžným osobním Dusterem beze změny. Pod kapotou může být hned několik motorizací: benzinový tříválec TCe 90, benzinový čtyřválec TCe 150 anebo naftový čtyřválec Blue dCi 85, který se nabízí nejen s pohonem předních kol, ale i se čtyřkolkou.

Přečtěte si také:  Dacia Duster dostala speciální verzi s "měňavkovou" barvou karoserie. Z ceny se vám zamotá hlava

Auto představilo britské zastoupení značky Dacia a jeho cenu stanovilo na 13 995 liber, což je v přepočtu něco málo přes čtyři sta tisíc korun. K prvním zákazníků, by měla auta dorazit koncem letošního roku. Otázkou ale je, jestli se užitková Dacia Duster Commercial bude prodávat i jinde, na to nám zatím nikdo neodpověděl.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *