CUPRA Formentor se detailně ukazuje ve videu. První vozy budou u zákazníků ještě letos

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: SEAT - 16. 7. 2020


Čemu se podobá nová CUPRA Formentor? Jaký to bude pocit sedět za volantem prvního exkluzivního modelu značky? Díky 360° videu můžete objevit všechny detaily ze šesti různých úhlů pohledu.

Ze strany

CUPRA Formentor je vysokovýkonné, plug-in hybridní CUV s vnější délkou 4,45 metru, vnější šířkou 1,84 metru a vnější výškou 1,51 metru. „Formentor je prvním modelem navrženým exkluzivně pro značku CUPRA. Je dalším velkým krokem v rozšiřování portfolia značky CUPRA, značí novou fázi jejího vývoje a otvírá jí bránu k novým skupinám zákazníků,“ řekl Antonino Labate, ředitel pro strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti ve společnosti CUPRA.

Příď

Přední partie vozu je jasně definována hranatými světlomety LED, pod nimiž jsou umístěny doplňkové kruhové světlomety. Celkový dojem završuje robustní nárazník s otvory pro přívod vzduchu, který umocňuje sportovní charakter vozu.

Záď

I v této části vozu je markantní nepřehlédnutelné osvětlení tvořené zadními LED světly coast-to-coast, jež propojují koncové svítilny. Osvětlení patří mezi výjimečné prvky nového modelu, a to nejen v jeho vnější výbavě. Nové funkce byly realizovány také v interiéru, například uvítací osvětlení nebo bezpečnostní světlo. To upozorňuje řidiče na některé nebezpečné situace. Vnější design zadní partie je doplněn integrovaným difuzorem se čtyřmi koncovkami výfukové soustavy, které zvýrazňují sportovní pojetí vozu.

Cupra Formentor vyfocena na ulici. K zákazníkům se dostane koncem roku 2020

V úrovni vozovky

Součástí sériové výbavy jsou 19“ kola z lehké slitiny s detaily v barvě mědi. To samé platí pro brzdy Brembo, jejichž třmeny jsou barevně sladěny rovněž měděnou povrchovou úpravou. „Formentor je na svou velikost neuvěřitelně agilní. Naši technici odvedli hodně práce na nastavení všech elektronických systémů vozidla včetně asistenčních funkcí. Výsledkem je ještě silnější sportovní charakter, který byl pro nás vždy na prvním místě,“ vysvětluje Jordi Gené, jezdec značky CUPRA, který se podílí na vývoji zkušebními jízdami s prototypy.

Uvnitř modelu Formentor

V interiéru můžete obdivovat všechny detaily vysokovýkonného modelu: sériově dodávaná anatomická sportovní sedadla, 12“ dotykový displej s navigačním systémem, přístrojovou desku v barvě modrá Petrol s dvojitým prošíváním v odstínu mědi a sportovní volant s integrovanými tlačítky včetně tlačítka jízdního režimu CUPRA.

Co nemůžete vidět… ale prožívat

Jedinou věcí, kterou nedokážou kamery zachytit je srdce modelu Formentor. Model nabízí dva vysokovýkonné motory včetně plug-in hybridní verze s výkonem až 180 kW/245 koní. Sedmistupňová převodovka, pohon všech kol 4Drive… CUPRA Formentor tak snoubí elektrifikaci se sportovním duchem a je automobilem s mnoha atraktivními detaily, jimiž zaujme při pohledu z jakéhokoli úhlu.

Přehled nejdůležitějších údajů prvního CUV značky CUPRA

  • Vnější délka: 4450 mm
  • Vnější šířka: 1839 mm
  • Vnější výška: 1511 mm
  • Nejvyšší výkon: 180 kW/245 koní
  • Kola: 19“
  • Displej: 12“ dotykový
  • Brzdy: Brembo 18“ 
Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru