Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, představil několik dní před otevřením Ženevského autosalonu 2018 během webové videokonference připravované novinky značek SEAT a CUPRA.

Společnost SEAT míří na každoroční prestižní mezinárodní autosalon ve velmi dobré kondici. SEAT je druhým rokem v řadě jednou z nejrychleji rostoucích značek v Evropě a v loňském roce dosáhl nejlepších výsledků za uplynulých 16 let. Pozitivní trend vývoje prodeje vozů značky SEAT pokračoval i v lednu 2018 dvouciferným růstem (20,4 %).

Poprvé bude široké veřejnosti představena CUPRA, výjimečná značka pro výjimečné lidi. Nová značka se stane součástí společnosti SEAT a při své výstavní premiéře v Ženevě si podmaní srdce fanoušků automobilů.

V expozici CUPRA na sebe strhne pozornost výkonná, dynamická a exkluzivní CUPRA Ateca. Jedinečný model ve svém segmentu zahájí novou éru s výkonem 300 k, pohonem všech kol 4Drive a novou 7stupňovou převodovkou DSG.

Jednou z hlavních hvězd v expozici značky CUPRA bude také CUPRA e-Racer. Tento vůz bude na mezinárodním autosalonu v Ženevě představen ve světové premiéře. CUPRA e-Racer bude skutečným závodním vozem s trvalým výkonem 300 kW a nejvyšším výkonem až 500 kW. Bude prvním závodním cestovním vozem na světě se 100% elektrickým pohonem.

SEAT představí ve své expozici nový Leon CUPRA R ST s motorem 2.0 TSI o výkonu 300 koní, pohonem všech kol 4Drive a převodovkou DSG. Pětidveřový Leon FR oslaví debut s motorem 1.5 TSI EVO o výkonu 150 koní. SEAT Ibiza FR bude poprvé vystaven ve verzi s motorem 1.0 TGI o výkonu 90 k na stlačený zemní plyn (CNG).

Jednou z hlavních novinek na Ženevském autosalonu 2018 bude nový digitální panel přístrojů SEAT. Digitálním panelem přístrojů budou vybaveny vystavené modely CUPRA Ateca, SEAT Leon CUPRA R ST, Leon FR a Arona. Digitální panel přístrojů s moderním a všestranným designem je tvořen interaktivním displejem, který nabízí rozmanité funkce a možnost individualizace podle představ řidiče.

Další novinkou značky SEAT bude integrace aplikace Shazam do vozů SEAT. Tato inovativní služba pro rozpoznávání hudby, představená před několika dny na kongresu MWC (Mobile World Congress), bude ve vozech SEAT k dispozici od dubna. Uživatelé budou moci snadno a bezpečně používat Shazam i za jízdy.