Mercedes-AMG-GT-63-S-4MATIC_plus-4dvere-testovani-nurburgring-video

Čtyřdveřový Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ už téměř bez maskování jezdí po ‚Ringu

Autor: Pavel Srp - 22. 7. 2018


Mercedes-AMG nevylepšuje jen běžné modely značky Mercedes-Benz, ale vyvíjí i své vlastní. Vůbec tím prvním bylo placaté SLS AMG, druhým AMG GT a třetím je čtyřdveřové AMG GT. Automobilka už jeho (nejen) nejvýkonnější verzi testuje na okruhu Nürburgring.

Čtyřdveřový Mercedes-AMG GT navazuje na kupé, ale nejde jen o jeho prodlouženou verzi. Dostal totiž zcela novou podvozkovou platformu MRA, na níž stojí například modely třídy E nebo nové CLS. Pro potřeby čtyřdveřového AMG GT však byla dále upravena.

Nový model by se měl nabízet v několika provedeních, vždy však s náležitě výkonným benzinovým motorem. Základem nabídky bude Mercedes-AMG GT 53 4Matic+, který bude hybridní. O pohon se bude starat kombinace přeplňovaného řadového třílitrového šestiválce a 16kW generátoru, který bude zároveň sloužit jako startér. Celkový výkon tohoto pohonného ústrojí bude 320 kW/435 koní. Díky tomu bude zrychlení z 0 na 100 km/h otázkou jen 4,5 sekundy a maximální rychlost bude omezena na 285 km/h.

Auta, která uvidíme ve videu, jsou výkonnější osmiválcová Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+. Jde o verze s čtyřlitrovým dvěma turby přeplňovaným osmiválcem o výkonu 470 kW/639 koní a s točivým momentem 900 Nm. Bude to sice čtyřkolka, ale podobně jako Mercedes-AMG E 63 S 4Matic+ dokáže pohon předních kol odpojit a udělat ze sebe jen zadokolku. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne auto za 3,2 sekundy a maximální rychlost je 315 km/h. Podle informací, které máme, chystá ale AMG ještě zběsilejší verzi Black Series…

A jak tohle auto funguje na epickém německém okruhu? Podle videa se zdá, že velmi dobře! Mimochodem prodeje prvních modelů ve speciální uváděcí sérii Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ Edition 1 odstartují podle oficiálního webu Mercedes-AMG už letos v září.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru