Žijeme v dost zvláštní době. Mobilní telefony a svět online jsou takovou samozřejmostí, že si řada lidí bez těchto vymožeností vůbec neumí představit každodenní život. Někteří, většinou ti, pro které je mobil a online svět zároveň živobytím, umí tu potřebu být neustále online dotáhnout k absolutní, ale zároveň lehce absurdní dokonalosti.

Právě takový je i bohatý sběratel luxusních aut a hodinek a zároveň youtuber jménem Amio Talio. Jen před pár dny se dostal do dost nepříjemné dopravní situace, za kterou podle svých slov nemůže a při které přišel o své Lamborghini Huracan Spider. Ta nehoda není tak zarážející, vlastně ani její následky ne. Ovšem jeho reakce vyvolala řadu diskuzí.

Začneme od začátku. Amio se svým autem projížděl jednou z ulic v britském Northamptonu, sám ji popsal jako úzkou silnici s řadou zaparkovaných aut. Jenomže v jednom z nejužších míst se proti němu objevil řidič s Mercedesem-Benz Sprinter, tedy velkou a širokou dodávkou. A Huracán je také hodně široký, což vedlo k nehodě. Obě auta se střetla a Lamborghini při té nehodě ještě navíc nabouralo do jednoho ze zaparkovaných aut. Jakkoliv jde o městský ťukanec a řidič Huracánu dle svých slov nejel nijak rychle, škody rozhodně nejsou malé.

Lamborghini má zcela zdemolovanou přední část kolem pravého kola, utržené zpětné zrcátko a poničený celý bok auta. Dodávka patřící firmě UPS pak má kromě zničené přední části také úplně vylomené přední kolo. Upřímně si myslíme, že ty škody, včetně toho vylomeného kola, nepotvrzují teorii o nízké rychlosti.

A ta reakce sběratele a youtubera? Ihned po nehodě, ještě v době, kdy byl v autě, a z vystřeleného airbagu se kouřilo, zapnul telefon a začal nahrávat video na sociální sítě. Zaznamenal tak nejen svou první reakci, ale hlavně škody na autech. Nakonec i vysvětlil, co ho k tomu vedlo.

Prý ví, že lidem, jako je on, je často podobná nehoda dávána za vinu a tak chtěl zaznamenat vše potřebné pro vyšetřovatele. Nic vážného se mu naštěstí nestalo, ale ještě několik dnů po nehodě se přiznal, že se skrývá. Tvrdil, že kvůli matce, která o nehodě neví a neví ani to, že jej bolí žebra. Vyšetřování nehody ještě probíhá, ale podle Amia je důležité, že vlastně dobře dopadla. Ztráta auta jej nijak netíží, ostatně, nemá, proč. Doma má podobných aut ještě minimálně deset. 🙂