Citroën 2CV s motorem z motorky BMW se prohání po okruhu – video

Autor: Pavel Srp - 5. 9. 2014


Citroën 2CV. Kultovní „Kachna“. Není snad nikdo, kdo by tohle auto neznal. Je to něco jako původní Volkswagen Brouk, levné auto, které mělo na kola postavit (nejen) Francii.

Dostatečně prostorná karoserie, kompaktní rozměry, neskutečně plavné odpružení tak, aby zemědělci mohli převážet vejce i po poli, a dýchavičný motor. Na závodění by si tohle auto vzal naprostý blázen. A přesto jedna z Kachen po okruhu prohání i mnohem silnější auta! Jakto? Původní motor nahradila pohonná jednotka z motocyklu. Stavbu má na svědomí britský tuner Sparrow Motors. A není to přemotorovaná bestie, která by se neuměla normálně rozjet a přenést výkon na silnici.

Když do Sparrow Motors přijdete, že chcete svoji Kachnu přestavět, dají vám na výběr hned ze dvou dvouválcových pohonných jednotek: slabší o objemu 850 ccm s výkonem 70 koní nebo silnější s objemem 1 250 ccm a výkonem 125 koní. Motory pocházejí z motocyklů BMW R. Motor bude spojen s původní čtyř- nebo pětistupňovou převodovkou a pohánět bude kola přední nápravy. Za levnější přestavbový kit zaplatíte 600 britských liber.

Mrkněte na video, kde je Kachna s motorem vyladěným na 95 koní. Při hmotnosti necelých sedmi set kilogramů to oproti původnímu autu docela upaluje. Zrychlení z 0 na 100 km/h za devět sekund a maximální rychlost více než 160 km/h. Přitom na pohled byste, až na olítané pneumatiky a snížený podvozek, nepoznali, že to není úplně standardní Kachna

Co vy na to? Chtěli byste takovou nenápadnou Kachnu? :D

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru