Jeremy_Clarkson

Chystá návrat do Top Gearu? Jeremy Clarkson promluvil

Autor: Radim Plachý - Zdroj: carscoops.com, grandtournation.com - Foto: Wikimedia Commons - Petr Magera, CC BY 2.0, odkaz - 27. 3. 2023


Odchod Jeremyho Clarksona z britského televizního pořadu Top Gear rozhodně nebyl úplně klidný a bez problémů. Před časem se o něm navíc mluvilo znovu a má skončit i v jeho současném pořadu The Grand Tour na Amazonu. Znamená to, že by se mohl vrátit do Top Gearu? Britský moderátor o tom promluvil.

Top Gear, v němž hrála hlavní roli trojice moderátorů Jeremy Clarkson, Richard Hammond, a James May, byla pro mnoho fanoušků aut dost možná tím nejlepším pořadem a obdobím v televizi. Jejich společná chemie i nápady scénáristů nás vážně bavily a podobné kousky se dnes snaží napodobovat i různí youtubeři. Z původního obyčejného televizního pořadu s radami pro spotřebitele se totiž díky nim stal opravdu zábavný pořad nejen pro automobilové fanoušky.

Přečtěte si také:  Velkolepý projekt Clarksona, Hammonda a Maye končí. Může za to i nedostatek čipů v automobilovém průmyslu

Konec ovšem nastal v roce 2015, kdy nebyla Clarksonovi prodloužena smlouva kvůli potyčce s producentem, kterého měl Jeremy praštit. Společně s ním ale odešli i zbylí dva moderátoři. Všichni tři nakonec rozjeli zcela nový pořad The Grand Tour na konkurenční platformě Amazon Prime a samotný Clarkson začal později natáčet také pořad o své farmě.

Jak se Richard Hammond dostal k práci snů pro Top Gear? I díky Škodě Superb

Clarkson se ve svém sloupku v novinách The Times – mimochodem jiný sloupek mu to před časem opět zavařil… – zamýšlel nad tím, jaké by to bylo a jestli by se mohlo stát to, že by se do BBC a do pořadu Top Gear opět vrátil. Sloupek pojednával o srovnání Clarksonova vyhazovu a vyhazovu jiného komentátora BBC Garyho Linekera. Ten byl odejit za svůj tweet o migrační politice britské vlády, když ji přirovnal k jazyku používanému v Německu ve 30. letech 20. století.

„Pamatujte si, že to, čeho se všichni v BBC bojí víc než čehokoliv jiného, je odpor na Twitteru,“ napsal Clarkson a dodal, že vyjádřit svůj názor je prakticky nemožné, protože musíte být nestranní – a to jak politicky, tak i genderově a jakkoliv jinak. Pokud takoví budete, prakticky se vytratí jakákoliv zábava a satira. Na závěr napsal: “Could I do Top Gear there now? Not a chance,” což v překladu znamená dotaz, zda by mohl teď dělat Top Gear? A odpověď je, že nikoliv, je to bez šance. V roce 2021 se tam přesto trojice moderátorů krátce opět objevila.

Přečtěte si také:  Hyundai N Vision 74 získal v anketě „TopGear.com Awards“ ocenění „Instant Icon“

Návrat Jeremyho Clarksona do BBC se tedy konat nebude, ale jak to s ním bude na Amazon Prime v The Grand Tour? To je zatím také otázka. „Fanoušci budou muset čekat mnohem déle, než se očekávalo, protože epizody byly údajně odsunuty až na rok 2024,“ píše se v pár týdnů starém článku na webu grandtournation.com.

Štítky: ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *