Chris Harris osedlal vůbec první Porsche. A byl nadšen!

Od Anina Russová | 11. 8. 2019 0

Není to hezké, ale musíme se přiznat, že známé moderátorské hvězdě Chrisu Harrisovi jsme záviděli už mnohokrát. Ovšem tentokrát je to ještě výraznější, protože mu závidíme opět o fous víc. A garantujeme vám, že na tom budete hodně podobně.

„Opičák“ totiž dostal jedinečnou příležitost, svézt se s vůbec prvním Porsche z celé historie značky. Jde o model s označením Type 64, tedy něco jako mezistupeň mezi původním Volkswagenen Brouk a Porsche 356. Jde o jedno z nejvýznamnějších aut historie a tento konkrétní kus dokonce byl osobních autem Ferdinanda i Ferryho Porsche.

Nejočekávanější aukce letoška. Dražit se bude pradědeček všech Porsche

Takhle shrnuto nám to způsobuje takovou tu příjemnou husí kůži a nejsme sami. I Harris je hodně rozněžněn a nadšen, a sám přiznává, že tohle setkání je pro něj asi jeden z nejzajímavějších automobilových zážitků. A že už jich zažil…

To auto je zajímavé z každého úhlu, přesto vypíchneme několik velkých lahůdek. V prvé řadě nás hodně baví karoserie, která drží pohromadě díky nýtům používaným v letectví. Jde vlastně o letadlo na kolech, jak Harris trefně poznamenal. :) O pohon se stará vzadu uložený, malý a vzduchem chlazený motor z brouku, který zvládal i rychlost až 140 km/h! Jde o litrový plochý čtyřválec s výkonem 32 koní. A právě tento motor se později stal základem pro pohonné jednotky u Porsche.

A připomínáme, že tento důležitý kus automobilové historie půjde brzy do aukce. Stane se tak 15. srpna v rámci dražby v Monterey a odhadovaná prodejní cena se pohybuje kolem 10 milionů dolarů, nicméně se může snadno stát, že cena vyletí mnohem výš. Ať už to dopadne jakkoliv, dáme vám vědět, jak to dopadlo.