Chevrolet Aveo je nejbezpečnější malý automobil v Evropě

Autor: Pavel Srp - 27. 2. 2012


Aveo, stylový, malý automobil značky Chevrolet, prohlásil European New Car Assessment Program (EuroNCAP) za nejbezpečnější automobil ve své kategorii v roce 2011. NCAP uveřejnil výsledky 53 modelů prodávaných na evropském trhu.

Díky novým vylepšením zlepšujícím spotřebu a snižujícím emise, spolu s novým systémem infotainmentu, je pro evropské zákazníky Aveo ještě atraktivnější.

„Aveo je vynikající automobil, s lákavým designem a jedinečnými bezpečnostními prvky. S novým systémem infotainmentu a dalším snížením spotřeby je Aveo ještě zajímavější volbou v segmentu malých automobilů,“ řekla Susan Docherty, prezidentka a výkonná ředitelka Chevrolet Europe.

Na to, aby ho NCAP vyhlásilo za nejbezpečnější automobil ve své kategorii, muselo Aveo dosáhnout ocenění pěti hvězdičkami a dobré skóre ve čtyřech oblastech hodnocení. Chevrolet Aveo loni získal 95 a 87 procentní hodnocení z možného maxima v klíčových oblastech ochrany dospělých cestujících a dětí.

Chevrolet Aveo je standardně vybaven 6 airbagy a mnoha systémy aktivní bezpečnosti, včetně elektronického ovládání stability, ovládání trakce, čtyřkanálového protiblokovacího brzdového systému s brzdovým asistentem a elektronickým rozdělováním brzdné síly. K standardní výbavě navíc patří podpora rozjezdu do kopce a tempomat s omezovačem rychlosti.

Od podzimu 2011 je Aveo k dispozici také s turbodieselovým motorem 1,3 l, prvním v malých Chevroletem. Čtyřdveřové Aveo vybavené tímto motorem je nejhospodárnějším hatchbackem v Evropě.

Od července bude pro Aveo k dispozici zcela nový systém infotainmentu Chevrolet MyLink. Pomocí něj bude moci majitel přenést schopnosti svého smartphonu na automobil.

[nggallery id=453]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru