Fanoušci komiksů a filmů s Batmanem by měli zpozornět. Mohou si totiž pořídit parádní Batmobil, který je sice replikou, ale hodně povedenou a navíc funkční. Jde o kopii auta, s nímž jezdil slavný komiksový hrdina ve filmu ‚Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti‘, který byl v kinech v roce 2016. Nápad na stavbu repliky tohoto auta se původnímu majiteli začal rodit v hlavě dva roky poté. Stavba začala v Americe, ale její finální dokončení následně proběhlo v Rusku.

Ovšem, nemyslete si, že by snad šlo jen o nějakou hračku, která může dělat parádu v obýváku nadšeného sběratele. Tahle replika má funkční noční vidění, neprůstřelné sklo, termokamery i repliky střelných zbraní, které umí zvukem napodobit střelbu. Auto je také plně pojízdné a celkem výkonné! Pohání ho pětilitrový motor V8 s výkonem 500 koní.

Tvůrci, kteří mají tuto stavbu na svědomí, nakonec postavili trojici na chlup stejných aut, která ovšem samozřejmě nesmějí do běžného provozu. A nejde jen o nějaké ostré hrany, ale také o to, že délka auta je asi šest metrů a šířka čtyři metry!

Hodně působivá, ovšem ne moc pozitivní, je i cena auta. Prodejce za něj požaduje 55 milionů rublů, tedy asi 20 milionů korun. Inzerát najdete zde.