Chcete vyrazit čas od času do terénu? Sjet z šedi a nudy silnic někam, kde často musíte o své cestě přemýšlet? Nemáte na to auto? Nabízí se koupě nějakého opravdového off-roadu nebo můžete zkusit mnohem levnější variantu. Kupte si Dacii Duster!

Možná začnete ohrnovat nos a kroutit hlavou, že tohle rumunské auto má být off-roadem? Vlastně budete mít na jednu stranu pravdu, protože opravdu není. Vždyť nemá prostorový rám, tuhé nápravy, ale ani stálý pohon všech kol, redukční převodovku nebo uzávěrky diferenciálů. Na papíře by se to tedy mohlo zdát jako problém, ale pokud se podíváte na přiložené videa, vlastně zjistíte, že to asi zase takový problém nebude…

Některé dustery v přiložených videích sice nejsou úplně sériové, často ale stačí jen vyměnit pneumatiky, protože ty dělají v terénu opravdu hodně. Tam, kde se můžete s „opravdovým off-roadem“ na silničních pneumatikách zahrabat, tam naopak s dusterem můžete klidně projet.

Videa ukazují dustery v bahně, většinu z nich dokonce na hladkých silničních pneumatikách a přesto tímto mazlavým marastem dokáží projet.

Problém jim však nedělá ani sníh a ani tady nejde o jen tak nějakou polní cestičku.

A pokud by vás zajímalo, jak si Dacia Duster stojí ve srovnání například s pick-upem Volkswagen Amarok, tak si pusťte tohle video. Možná budete překvapení.

Všimnout si můžeme spíše prvních generací dusterů, ale to je hlavně proto, že videa nejsou úplně nejmladší, ale on si s podobným terénem nezadá ani duster druhé generace. Ostatně už předsériové testování ho zavedlo do poměrně složitého terénu.