Stejně jako jiní výrobci aut, i Porsche pro své fanoušky a příznivce nabízí řadu doplňků. Některé jsou určeny na sport, jiné jdou ruku v ruce s módou a další budete nutně potřebovat třeba právě v kuchyni. A tentokrát nemyslíme nějaký stylový kávovar nebo chňapky s logem oblíbené automobilky. Tentokrát tu máme něco pro opravdové kuchaře. Porsche Design totiž uvedl zbrusu nový nůž, který byl už před časem navržen pod pečlivým dohledem slavného rakouského šéfkuchaře Jörga Wörthera.

Jörg bohužel před několika málo měsíci po dlouhé nemoci zemřel, ale i tak dal vzniknout velmi speciálnímu noži, který může být za 106 eur, tedy necelé tři tisíce korun, váš. Jörg s Porsche Design na nožích spolupracoval dlouho, ale i sama automobilka říká, že tohle je opravdu mistrovský kousek.

Vyroben je z čisté japonské nerezové oceli s označením Type 301. Jeho délka je 15,2 centimetru a dodáván je s integrovaným držadlem, díky němuž zůstane nůž přesně i v mokré ruce a při jeho používání nebude trpět zápěstí.

Přečtěte si také:  Jaké interní číslo dostane Porsche 911 nové generace, když 993 už tady bylo?

Jde o univerzální kousek, kterým půjde nakrájet jak zelenina, tak třeba i maso. Jen je potřeba dbát na to, na jakém povrchu s nožem krájíte. Ideální jsou dřevěná nebo plastová prkýnka. Na ta dnes tolik moderní skleněná v kombinaci s tímto nožem raději zapomeňte. Stejně tak vůbec nepřemýšlejte nad tím, že byste jej snad dali do myčky. Zničil by se. Po každém použití je potřeba jej umýt teplou vodou a usušit.

Tak co, uděláte sobě nebo vaší drahé polovičce radost se znakem Porsche? Nůž můžete koupit v tomto odkazu. 🙂