České silnice jsou jako Divoký západ. Špatné předjíždění mohlo skončit tragicky

Autor: Anina Russová - 26. 7. 2018


Co se to na našich silnicích v poslední době děje? Řidiči nedávají pozor, nedodržují ani ty základní předpisy, jsou agresivní a ohrožují sebe i ostatní. Ve videu, které máte níže, je vlastně všechno špatně. V prvé řadě nechápeme naprosto nevhodné a extrémně nebezpečné předjíždění řidiče Škody Octavia, v té druhé pak ne úplně dobrou reakci dvou řidičů kamionu.

Viníkem celé této situace je ale řidič osobního auta, který chtěl předjet kamion jedoucí před ním. Jenomže si s ne moc výkonným autem vybral moment, kdy proti němu jely dva jiné kamiony. Jen ten popis nám nahání husí kůži a jen se divíme, jak ho to vlastně mohlo napadnout. Navíc měl podle dostupných informací v autě ženu a děti. Video jsme viděli několikrát a vlastně netušíme, jak se mu před kamion podařilo dostat, ale tipujeme to na práci andělů strážných, jinak to není možné.

A teď k těm kamionům. Víme, že jsou v tom nevinně, ale přesto si myslíme, že za jejich volanty by měly sedět profesionálové. Nicméně tomu tak vždy není, o čemž jsme vám nedávno říkali. Kamion, který řidič Octavie předjížděl měl možná víc zpomalit a holt mu udělat trochu víc místa. Naopak, řidič, jehož kamera situaci natočila a který ji také dost peprně okomentoval (my bychom asi volili ještě horší slova) zase brzdil docela dost, a to aniž by nutně musel a tím mohl ohrozit ostatní řidiče jedoucí za ním.

Nakonec je ale důležitější, že se nic nestalo. Video je sice rok staré, ale poučit se z něj můžeme i dnes. Dávejte na sebe pozor!

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru