Představovat vám španělskou partu km77.com asi nemusíme. Pokud byste ale přesto tápali, pak vězte, že jde o španělské novináře, kteří se specializují na losí testy v rychlosti 77 km/h. Jde o známý a i pro současná auta velmi náročný vyhýbací manévr, který prověří řízení, podvozek, ale také pneumatiky či schopnosti řidiče.

Spoustu videí už jste u nás mohli zhlédnout – například losí testy vozů Škoda Kodiaq či SEAT Tarraco. Zkoušku absolvovala ale třeba i Škoda Scala nebo Volkswagen Passat. Nově se této náročné zkoušce podrobilo BMW řady 3 Touring, tedy verze kombi. Jak jistě víte, BMW řady 3 se před pár týdny stalo v České republice, jako vůbec první BMW historie, autem roku. Můžete přemýšlet nad tím, jestli je takové ocenění oprávněné. Vypadá to, že co se jízdních vlastností týče, rozhodně ano.

Autem roku v ČR se poprvé v historii stalo BMW. Škoda bere třetí místo

Španělští novináři toto německé kombi tlačili opravdu na maximum toho, co zvládne. Rychlost 77 km/h, takový milník, podle kterého se jmenuje jejich web i youtube kanál, zvládla trojka absolutně bez problému. Tipujeme, že řidič se možná i trošku nudil. Elektronika při vyhýbacím manévru sice zasáhla, ale jen velmi diskrétně. Nutno ale říct, že jde o jednu z dražších konfigurací auta, do testu nastoupilo s M Sport podvozkem a obuté do pneumatik Michelin Pilot Sport 4. To jistě udělalo hodně.

Ve vyšších rychlostech, konkrétně třeba v rychlosti 83 km/h, už měl přeci jen řidič plné ruce práce a odneslo to i několik kuželů. Ovšem žádný smyk nebo snad ztráta kontroly nad řízením se nekonala. Velmi dobře si „trojka“ vedla při slalomové zkoušce. Ta proběhla právě v té rychlosti zhruba 77 km/h a dle všeho nebyl jediný problém. Stačilo jen lehké otáčení volantem, za kterým auto ochotně šlo. Jak tedy vidno, BMW řady 3 si to ocenění, které u nás získalo, rozhodně zaslouží.