Škoda Scala se na trhu ještě ani nestihla pořádně ohřát a už si ji vzali do parády španělští novináři, kteří se specializují na losí testy. A ti v testech žádná auta nešetří. A nejinak tomu bylo i u nové Scaly.

Pro losí test, a také pro slalom si Španělé vybrali Scalu s převodovkou DSG a benzinovým motorem 1.5 TSI. Jak už název magazínu napovídá, základní rychlostí, při které by měl každý model losí test zvládnout tzv. bez ztráty kytičky, je 77 km/h. Scala nakonec úplně v pohodě ustála i rychlost o 2 km/h vyšší.

Škoda Fabia prošla losím testem. A dopadla na výbornou!

Problémy začala mít až po překročení 80 km/h, konkrétně v rychlosti 83 km/h, kdy už řidič shodil některé kužely. Faktem ale je, že je zajímavé sledovat, jak při testech, hlavně hned v tom prvním, Scala zvedá zadní kola.

Ostatně i testující řidič se následně vyjádřil v tom smyslu, že má Scala nepříjemné a hlavně časté tendence odskakovat. Právě to je vidět vlastně při každém losím testu a nezáleží na tom, v jaké rychlosti je absolvován. Jinak je ale podle magazínu Scala celkem předvídatelným autem, což je přesně to, co běžný řidič potřebuje.

Ve slalomu pak novináři zkoušeli také adaptivní podvozek Scaly. Jak ale ukazuje samotné video, tak i komentář k němu, nějaké velké změny v nastavení řízení čekat nelze.