test-mercedes-benz-R107-280-SL-Cabrio-tachometr-budiky

Čech stočil tachometr o více než půl milionu. Kupujícímu při prodeji tvrdil, že s autem skoro nejezdil

Autor: Radim Plachý - Zdroj: ČTK - Foto: Pavel Srp - 29. 7. 2021


Stáčení kilometrů je bohužel stále častý nešvar při prodeji ojetých automobilů. Na Slovensku před pár dny odhalili auto stočené o skoro milion kilometrů, v České republice jsme měli před nedávnem „jen“ přes půl milionu.

Přečtěte si také:  Na Slovensku odhalili auto se stočeným počítadlem kilometrů skoro o milion

Když si chcete koupit ojeté auto, může se vám stát, že si na vás prodejce připraví nějaký podvod. Jedním z těch nejčastějších je úprava najetých kilometrů. Na některých autech třeba ani půl milionu najetých kilometrů nepoznáte, na jiných se naopak i sto tisíc projeví opravdu velmi znatelně. Jisté ale je, že čím menší nájezd, tím vyšší cena a lepší pozice na trhu ojetých aut.

Muž z Třebíče si na inzertním portále našel ojeté vozidlo Iveco, které jej zaujalo, takže se rozhodl zavolat prodejci. Ten mu potvrdil, že auto má najeto 40 tisíc kilometrů, protože s ním skoro nejezdil. Oba dva se domluvili na podmínkách obchodu a ten později opravdu uzavřeli.

Kupující za auto zaplatil 407 tisíc korun v hotovosti, ale v kupní smlouvě byla uvedena částka jen 30 tisíc korun bez daně. To ještě kupujícímu tolik podezřelé nebylo, prodejce mu totiž tvrdil, že je to proto, aby z částky neplatil vysoké daně. Dalším zádrhelem byl fakt, že v autě chyběl tachograf. Prodejce slíbil, že jej dodá, což se ale ani po několika urgencích nakonec nestalo. A to už bylo 59letému kupujícímu podezřelé. Zašel tak do autorizovaného servisu, kde z výpisu servisní historie zjistil, že jeho auto má najeto přes 600 tisíc kilometrů.

Přečtěte si také:  Důvěra v prodejce ojetých vozidel se napříč Evropou liší. ČR na tom není vůbec špatně

Muž se tedy obrátil na policii. Ta šetřením zjistila, že prodejce o původním stavu kilometrů věděl, ale úmyslně jej zatajil. Podle znaleckého posudku by cena takto ojetého automobilu byla jen kolem 55 tisíc korun, nikoliv více než 400 tisíc.

Kriminalisté již 38letého muže z Valašských Klobouk na Zlínsku obvinili z podvodu a v případě odsouzení mu hrozí až pětileté vězení.

Štítky: , , ,

15 názorů na “Čech stočil tachometr o více než půl milionu. Kupujícímu při prodeji tvrdil, že s autem skoro nejezdil”

 1. Ten pán si kupuje auto“407000tis“ a na smlouvě 30000tis není dementní. A nerozebirejte pořád do kola omelety věci. Je to vul a peníze neuvidí, protože na smlouvě má 30tis.

 2. Tak to vím o koho jde. Ten si jít sedět zaslouží. Ten už v těch teplácích měl být dlouho🤣 boží mlýny melou .klidně se přidám s žalobou

 3. Tak vydělává 99% těch, co tahají auta že zahranici, každý auto po důchodci, nájezd do 100tis., a vzdy první majitel 🤣🤣🤣

 4. Tak tady platí jen jedno,blbej kdo prodává a blbější kdo kupuje. Kupci jsou v dnešní době jak nesvéprávni. Přece se musím přesvědčit,jestli vše sedí a ne,že mě někdo řekne je to OK a já to hned kupují.

  1. Ano, říkáte to správné, ale normální je nekrást a nepodvádět.. bohužel v Česku platí spíše, než co Čech to muzikant pořekadlo, co Čech, to podvodník.. Nechci se však nikoho dotknout.. Normální je ale nekrást, nepodvádět.. To se tady bohužel neděje a to už od shora, od samotného vedení státu.. jo, ryba smrdí od hlavy..

 5. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale když si kupuji auto tak první co udělám než jej koupím tak je zvednu na hever a napíchnu se na diagnostiku. Pokud něco nesedí jdu pryč. Každopádně co udělal ten prodávající je do nebe volající drzost.

 6. Prostě lidí jsou vynalézaví..je to sprostý a svinstvo! Vydělat na všem za každou cenu a ještě podvodem.Predevsim já bych si prvotně vše o autě zjistil a poté kupoval.Neda se věřit nikomu.. důvěřuj ale prověřuj….a už vůbec nechápu že si prodávající mohl myslet že to kupující nezjistí?? ..tak to musel být taky Retart ..mazec ..kupující dobrák naivní a prodávající spíš packal a blbec! ..to muselo prasknout jasná věc.

 7. Robert Biochníček

  Pracovní tábor s možností se finančně vykoupit, dejme tomu dvojnásobek škody.

 8. Bože no… Ten co zaplatil 407 000kč tak okradl toho člověka uz předtím :D než jsi jel koupit auto :D , jenže mu se to nelíbilo tak to nahlasil policií ČR :D

 9. Před 14 ti lety u nás byl zákazník s VW Sharan který měl najeto 150.000 km. Moc se mi to nezdálo. Byla to ta Německá taxikarslá barva a stav vozu neodpovídal nájezdu. Tak jsme to Napuchnu na diagnostiku a mělo to 500.000😀

 10. .tak musi skončit všichni hlupáci s prasáckým mozkem co stáčejí lžou a okrádají.Lépe je ale využít na tvrdý pracovní tábor pro výstavbu cyklostezek a nových silnic

   1. ..kapitalismus slovo nekrast nezna….jelikoz z nej vychazi….a to jiz vedel Marx ,Engels a ti ostatni….

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek