MAN-stocene_kilometry-tachometr
Foto: Technická služba kontroly originality

Spousta lidí kupuje auto hlavně podle najetých kilometrů, respektive podle stavu počítadla kilometrů. Jenže to může být právě ten problém, protože kvůli tomu podvodníci stavy počítadla upravují. Na Slovensku teď odhalili rekordmana, který má reálně najeto skoro o milion víc, než kolik ukazuje.

Šlo o tahač MAN vyrobený v roce 2008, který měl stočené kilometry o 931 595 km! Až do roku 2019 počet kilometrů na tomto autě prakticky lineárně narůstal, až se dostal na hodnotu 1 188 546 najetých kilo­metrů. Ovšem začátkem roku 2020 se v budíkách objevilo jen 256 951 km.

MAN-stocene_kilometry-auto
Foto: Technická služba kontroly originality

Mohlo by se zdát, že bylo počítadlo třeba jen přetočeno, protože auto najelo moc kilometrů, ale slovenský web auto.pravda.sk ve svém článku cituje vyjádření Miroslava Strelce, PR manažera Technickej služby kontroly originality, která s informací přišla: „Pokud bychom neměli podklady o tom, že byly kilometry skutečně stočené, tiskovou zprávu bychom nevydali.“

Přečtěte si také:  Pět nejčastějších podvodů, na které byste si měli dát pozor při koupi ojetého vozu

Slovensko už tři roky zaznamenává počet ujetých kilometrů u automobilů do celostátního registru, který zřídilo Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenské republiky. Dosud byl „rekordmanem“ Ford Transit, u něhož bylo odhaleno upravení kilometrů o 541 630 km.

Přidat komentář