Když dnes chcete na silnici opravdu zajmout, musíte jet v něčem vážně speciálním. A to výtvor, který postavili v dílně HWA AG, rozhodně zvládne. Jmenuje se Bussink GT R SpeedLegend a je to vlastně takový Mercedes-AMG GT R „speedster“.

Za stavbou tohoto auta stojí německý designér Roland A. Bussink a inspirováno bylo epickým roadsterem Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss a monoposty Mercedes-AMG Petronas Motorsport. HWA AG vyrobí pouhých pět kusů, přičemž každý z nich dostane speciální lak. A jak asi čekáte, všechny už jsou prodané.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce Cullinan "Frozen Lakes" je 14kusová limitovaná edice oslavující zimní krajinu

Na první pohled vás zaujme fakt, že jde o roadster bez čelního skla a nad kabinou má ochranný oblouk, připomínající tzv. Halo z dnešních formulí 1. Ten je z karbonu a slouží nejen jako ochrana posádky, ale také je v něm umístěno interiérové ambientní osvětlení. Díky tomu i ve tmě najdete svůj telefon, klíče nebo peněženku.

Karbonové jsou i některé další prvky, například výdechy na vrchu předních blatníků nebo v bocích předních blatníků. Jsou to nejen designová, ale i funkční vylepšení, protože i díky tomu je hmotnost tohoto „speedsteru“ přibližně o metrák nižší než u výchozího modelu.

Přečtěte si také:  V Praze se na konci října bude opět konat Prague Car Festival. Tuning doplní výstava závodních aut a veteránů

Bussink GT R SpeedLegend pohání standardní čtyřlitrový motor V8 s dvěma turbodmychadly, ovšem nikoliv se sériovým výkonem. Původně tu bylo 585 koní, ale po úpravě putuje na zadní kola dokonce 860 koní!

Přidat komentář