Mercedes-Benz SLR Stirling Moss

Na pražském Chodově v zastoupení Mercedesu-Benz je od pátku 20.ledna 2012 do středy 22.února 2012 vystaven exkluzivní model Mercedes-Benz SLR Stirling Moss pojmenovaném po slavném britském automobilovém závodníkovi, který drží rekord ve slavném závodu Mille Miglia. Sir Stirling Moss řídil modely SLR od závodu k závodu a od vítězství k vítězství.

Jde tedy o unikátní model. Osazen je osmiválcovým motorem do V o objemu 5 439 ccm a je přeplňovaný kompresorem. Tento motor dává výkon 478 kW/650 koní a největší točivý moment 820 Nm! S těmito hodnotami se SLR dostane ve sprintu z 0 na 100 km/h za méně než 3,5 sekundy a to je s váhou 1626 kg více než slušný údaj! Ručička rychloměru svoji „cestu“ zakončí až na hodnotě 350 km/h.

Přečtěte si také:  Test Mercedes-Benz EQA 250 (2021)

Když se podíváme na karoserii, všimnout si můžeme odkazů na „staré“ modely SLR. Malinká přední okénka, která pomáhají usměrnit vzduch a odráží největší mouchy (k tomuto modelu se dodávala i speciální kukla a brýle s logem McLaren Stirling Moss), dvěma tunely za sedadly řidiče a spolujezdce, pod kterými se skrývají vystřelovací oblouky pro případ převrácení vozu. Za předními koly po obou stranách pak vyúsťují vždy dvě koncovky výfuku, ze kterých se ozývá zajisté překrásný zvuk „vé-osmičky“!

Mercedes-Benz SLR Stirling Moss byl vyroben v omezené sérii pouhých 75 kusů a jeho cena se pohybovala na hranici 750 000 €! Výroba modelu byla zahájena v červnu 2009, ale dnes již tento model nekoupíte.

Přidat komentář