Bugatti zakázalo nejbohatšímu herci světa, aby si kdy koupil jejich vůz

Autor: Anina Russová - Zdroj: Drive Tribe - Foto: LA Photo/YouTube - 23. 6. 2020


Možná to na první pohled vypadá, že když je někdo jedním z nejslavnějších herců světa, který se navíc pyšní titulem také nejbohatšího herce světa, je ten život nesmírně snadný. Hezké herečky po boku, krásné domy a skvělá auta. Ideální svět? No, jak se to vezme. Stačí jedna malá a z pohledu nás, běžných smrtelníků bezvýznamná, chybka a problém je i pro takovou celebritu na světě.

Tou celebritou je v tomto případě Tom Cruise, tedy herec první kategorie a dnes už i producent a režisér. Zákaz pro něj platí už od roku 2006, a ačkoliv nám něco říká, že dnes už si na něj u Bugatti nikdo asi nevzpomene, oficiálně nebyl nikdy odvolán.

Vše se stalo na premiéře třetího pokračování filmové série Mission Impossible, tedy v době, kdy byl absolutní novinkou vůz Bugatti Veyron. Tehdy šlo o velkou událost, vždyť Veyron byl prvním sériovým autem, které do vínku dostalo výkon vyšší než 1000 koní, konkrétně 1001. Ačkoliv jsme se dnes dostali ještě dál, Veyron prostě byl první a proto dodnes naprosto pochopitelně budí rozruch všude tam, kde se objeví.

V roce 2006, tedy v době premiéry filmu, byl Veyron na trhu jen pár měsíců a právě Tom Cruise byl jeden z minima lidí na světě, který jej vlastnil. A rozhodl se, že se v něm právě na premiéře filmu ukáže. Něco nám říká, že právě za takovou reklamu, dostal od Bugatti tučnou slevu.

Řidič Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse WRC se toho nebojí, předvádí donuty

30 sekund stačilo

Jakkoliv to vše vypadalo jako skvělý nápad, celé představení auta na červeném koberci se lehce zkomplikovalo. A to vinou slavného herce. Ten totiž přijel před fotografy, nechal běžet skvěle znějící motor, vystoupil a šel galantně otevřít dveře své tehdejší partnerce Katie Holmes. Ale právě protože nechal běžet motor, neodemkly se při jeho vystupování všechny dveře, ale jen ty jeho. Když se pak pokoušel otevřít dveře u spolujezdce, nešlo to a trvalo to více jak 30 sekund, než byl problém se zamčenými dveřmi vyřešen. Celou tu dobu vše fotili novináři a následně lehce rozmázli hlavně v bulváru.

A reakce automobilky na sebe nenechala dlouho čekat. Pro Toma Cruise vyhlásila zákaz s tím, že už mu další auto neprodá. Nikdy. To proto, že herec prý nerespektoval značku Bugatti a její filozofii.

Přečtěte si také:  POV video ukáže, jaké to je řídit Bugatti Chiron. Motor zní skvěle a turba si intenzivně odfukují

Zákaz sice dodnes platí, ale jen pro samotnou značku. Ne pro jednotlivé dealery. Cruise si tedy může jít k prodejci, ale ne přímo ke značce. Je ale otázkou, jestli ho to nějak trápí…

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *