Bugatti, traktory i rallye. O víkendu 16. 8 – 18. 8. se rozhodně nudit nemusíte

Autor: Anina Russová - 15. 8. 2019


Léto se s námi brzy rozloučí, tak je dobré si ho ještě pořádně užít. A jak jinak než ve společnosti aut, motorek a dalších strojů, které voní po benzinu. Máme pro vás pár zajímavých tipů, ze kterých si program na víkend jistě vyberete.

Bugatti Grand Prix

V rámci letošní Barumky proběhne v pátek 16. 8. ve Zlíně velká výstava historických sportovních vozů značky Bugatti. Všechna tato krásná auta se dokonce vydají na exhibiční jízdu. Výstava začne v pátek v jednu hodinu po poledni. Po páté odpolední se účastníci vydají na start Bugatti Grand Prix a před sedmou večerní se pak vrátí k zámku v parku Svobody ve Zlíně. Vstup pro diváky je zdarma.

Železnohorský traktor 2019

V sobotu se ve Žďárci u Seče koná už 6. setkání historických traktorů a veteránů všeho druhu. Program začíná v sobotu v poledne, kdy už by na místě měli být všichni účastníci. Odpoledne nebude chybět spanilá jízda, soutěže jak pro účastníky, tak diváky, hudební doprovod okružní jízdy a mnoho dalšího. Vstupné je dobrovolné a parkovat se v místě konání dá zdarma.

Císařská veteran rallye

V sobotu se v obci Neplachovice koná 13. ročník Císařské veteran rallye. Do závodu, který ze zámeckého parku odstartuje v půl 11 dopoledne, se mohou přihlásit jen auta do roku výroby 1989. Příjezd účastníků do cíle je plánován kolem druhé hodiny odpolední a součástí závodu bude i dobový piknik.

1. Veteran Rallye Kutná Hora 2019

O víkendu 17. a 18. srpna se v Kutné Hoře a okolí odehraje oblíbený svátek milovníků nablýskaných automobilových veteránů, jejichž posádky se zároveň představí v úchvatných dobových kostýmech. Záštitu nad rallye, jíž se zúčastní několik desítek vozů vyrobených do roku 1940, tradičně převzalo Národní technické muzeum. Letos bude poprvé udělena zvláštní Cena generálního ředitele Národního technického muzea. V rámci akce nebudou chybět závody do vrchu, spanilá jízda okolím Kutné Hory, ale také hudební doprovod a dobré občerstvení. Další informace zde.

Radegast-33 Veteráni do kopca

I Valašsko v sobotu ožije historickými auty. Do Valašské Bystřice se od brzkého rána začnou sjíždět účastníci závodu veteránů do roku výroby 1988. Na všechny posádky čeká řada úkolů a na diváky dobrá zábava. Vstupné je zdarma. Jde o jízdu pravidelnosti, která navazuje na historickou tradici závodu. Ten se poprvé jel už 6. 6. 1976 pod názvem Radegast33 – Závod automobilů do vrchu a to na trati Prostřední Bečva – Pustevny.

Barum Rallye

Po roce je tu víkend plný těch nejlepších rallye jezdců, kteří se představí v rámci tradiční barumky. Závod odstartuje už v pátek u diváků velmi populární rychlostní zkouškou v ulicích Zlína. Její návštěva je zdarma! Cíl a konec soutěže pak proběhne v neděli odpoledne, kdy pořadatelé vyhlásí výsledky na zlínském náměstí Míru u radnice. Ceny vstupenek i veškeré potřebné info najdete na webu pořadatele. Jen, prosíme, dbejte při závodech všech pokynů, které pořadatel udělí. Obzvlášť důsledně dodržujte místa, kde jako diváci můžete stát a kde se můžete pohybovat.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek