Bugatti se oficiálně spojilo s luxusním výrobcem jedinečného šampaňského

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Bugatti - 2. 11. 2022


Je až s podivem, jak dobře fungují spojení alkoholu a aut, především těch luxusních. Jakkoliv je alkohol za volantem zakázán, někde až od jisté hranice, jakmile se nějaká automobilka upíše výrobci prémiového alkoholu, je úspěch zaručen. A jsme si jisti, že to nebude jinak ani v případě Bugatti, které uzavřelo oficiální partnerství s malým, poměrnou mladým, ale historicky velmi zajímavým výrobcem jedinečného šampaňského.

Tomu spojení se vlastně nelze divit. Vždyť šampaňské je jako definice francouzského šarmu, elegance a jedinečnosti. A přesně takové jsou francouzské vozy Bugatti. Oficiálním partnerem automobilky se stala společnost Champagne Carbon, která sice byla založena teprve v roce 2011, ale fakticky za ni stojí velmi dlouhá historie, která je skoro stejně tak dlouhá, jak historie Bugatti. Tohoto výrobce prémiového vína totiž vede nejmladší člen rodiny Devavry, která v tomto odvětví podniká už od roku 1920. To znamená, že s vínem začali jen 11 let poté, co Bugatti s auty. A navíc jen asi 300 kilometrů od Molsheimu, kde automobilka sídlí.

V současné době se na sběru hroznů pro víno podílí jen malý okruh lidí, vše probíhá ručně a sběru se vždy pravidelně účastní i nejvyšší vedení firmy. Tekutina získaná z hroznů, samozřejmě jen těch nejvyšší kvality, je pak na minimálně šest let umístěna do dubových sudů. Standardně i ti největší výrobci místo nich používají nerezové kádě, ale dubové sudy vínu dávají bohaté chutě a řadu jemných nuancí, které by v případě použití nerezu zmizely. Výsledkem toho všeho je šampaňské prvotřídní kvality s jemnými bublinkami a bohatou chutí. A každé je v lahvi, jejích výroba a kompletace vyžaduje 37 předem nastavených kroků.

Jedním z nedávno představených vín byla série lahví označená ƎB.03, což je víno typu Blanc de Blancs ročník 2013. Speciální modro-černá lahev pak vzdává hold nedávno představenému Bugatti Bolide. Vinaři ale umí i opravdu velké lahve vyrobené ze skla, které je kombinováno dalšími materiály typickými pro Bugatti, tedy s karbonem, hliníkem nebo kůží.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru