Bugatti nabízí k Chironu extrémní superjachtu

Autor: Anina Russová - 15. 3. 2017


Když máte tolik financí, že si můžete pořídit Bugatti Chiron, je pravděpodobné, že si budete k němu chtít koupit ještě něco podobně jedinečného. Něco, co vás trochu odliší. Společnost Palmer Johnson na to pamatuje, a proto stvořila monstrózní jachtu, která je právě Chironem inspirována.

Jmenuje se Bugatti Niniette 66 a vyvíjena byla už od roku 2015, kdy se objevily první fotky tehdy chystaného Bugatti Chiron. Loď je dlouhá 20 metrů a je vyrobena především z karbonu. Na první pohled je jasné, odkud si designéři vzali inspiraci, ale pokud by někdo tápal, přesvědčí ho třeba volant právě z modelu Chiron. K tomu všemu je tu luxus vyladěný k dokonalosti a pořádně výkonný motor.

Jde o osmiválec Man V8 – 1200 a jak už jeho název napovídá, jeho výkon je 822 kW, tedy 1 200 koní, které jsou dostupné při 2 300 otáčkách za minutu. Nejvyšší rychlost je 44 uzlů, tedy asi 82 km/h. Zdá se vám to málo? Nesmíte to srovnávat s autem, potažmo konkrétně s Chironem. Na vodě je to fantastické číslo. :) Mimochodem, loď skrývá také nádrž na palivo, která má objem 3 tisíce litrů.

Výrobce plánuje vyrobit celkem 66 jachet, přičemž zákazníkům dá na výběr mezi několika délkami trupu. Na palubě pak na nové majitele čeká gril, vířivka, koupelna obložená mramorem nebo bar plný prvotřídního šampaňského.

Cenu tvůrce neuvádí, ale můžete se pobavit u online konfigurátoru a pak cenu výsledku poptat. Jen doufáme, že u odpovědi neomdlíte… :)

http://autobible.euro.cz/idealni-doplnek-k-bugatti-chiron-jachta-s-vykonem-1200-koni-a-designem-bugatti/

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru