Bugatti-Chiron-Pur-Sport-Drifting-The-C

Bugatti Chiron Pur Sport je driftovací bestie. Roztočí všechna čtyři kola na místě

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Bugatti -  3. 12. 2022


Bugatti Veyron bylo autem, které jako první sériové překonalo hranici jednoho tisíce koní. Další generace francouzského superauta ale posunula laťku opět o něco výš. Bugatti Chiron Pur Sport má dokonce 1500 koní a dokáže roztočit všechna čtyři kola na místě. Dělat kouřové signály při driftování zvládá podobně jednoduše.

Bugatti Chiron Pur Sport pohání osmilitrový benzinový motor W16 s přeplňováním čtyřmi turbodmychadly, jehož výkon je 1103 kW/1500 koní v 6900 ot./min a točivý moment vrcholí 1600 Nm. Díky tomu dokáže zrychlit z místa na stovku za 2,4 sekundy. Auto dostalo poupravenou karoserii pro lepší přítlak a ovladatelnost, což se ale negativně podepsalo na maximální rychlosti, která je „jen“ 350 km/h.

Přečtěte si také:  Bugatti lže! Zrychlení modelu Chiron Pur Sport je lepší, než tvrdí technické údaje

A to, že je to opravdová bestie, nám ukáže přímo samo Bugatti, které auto vypustí na obrovskou vyasfaltovanou plochu, kde s ním nakreslí velké „C“. Za volantem sedí Sven Bohnhorst, šéf vývoje Bugatti, který má na starosti hlavně odpružení. A vypadá, že si to užívá. Kdo by si něco takového také neužíval, že…

Z pneumatik toho po takové zábavě asi mnoho nezbylo, ale nakonec to nevadí, protože na Bugatti Chiron Pur Sport byla svolávací akce do servisu. Měly totiž problémy se zadními pneumatikami, u nichž se mohly objevit drobné praskliny, které by mohly způsobit náhlý pokles tlaku. 

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *