skoda-130-18T-20V-audi-tt-stavba

Britové postavili Škodu 130 s motorem 1.8T 20V a pohonem všech kol

Autor: Pavel Srp - 26. 10. 2017


Britové jsou šílení, jsou to blázni. V automobilovém světě ale jen v tom nejlepším slova smyslu. Jsou totiž schopní postavit auta – a pak je také přihlásit – která jsou občas vážně úchylná. Třeba jako tahle škodovka

Ačkoliv vypadá jako klasická stará Škoda 130 z roku 1988, není tomu tak. Karoserie totiž byla upravena a putovala na docela jiný podvozek. Vzhledem k tomu, že obě auta – ať už to výchozí a nebo to nové – mají samonosnou karoserii, nebylo to vůbec jednoduché. Na pohled je ale výsledek skvělý, škodovka vypadá rozzlobeně, a to i díky nápadně rozšířeným blatníkům, které ukrývají velká kola.

Rozšíření bylo nutné právě z důvodu toho, že dárcem orgánů – tedy celého podvozku i motoru – je první generace Audi TT. Tohle auto Britové vzali a ořezali ho na kostru. Vše, co by mohlo připomínat Audi, muselo zmizet. Zůstala jen podlaha s nápravami, pohonem a koly. Na tento holý skelet pak byla přivařena karoserie škodovky, na které se pak ladily blatníky a další „drobnosti“.

Netradiční je i umístění motoru, který je přeplňovaný čtyřválec 1.8T 20V s výkonem 165 kW/225 koní. Ten byste našli vpředu, ale vzpomeňte si, že tahle stařičká škodovka mívala motor vzadu a ten poháněl zadní nápravu. Tahle nová škodovka je ale čtyřkolka, protože původní Audi TT dostalo ve výrobě pohon všech čtyř kol quattro.

Existuje ale rozhodně více podobných staveb škodovek, které dostaly podobně zběsilé motory V6, ale i V8. I my jsme o pár takových psali.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek