BMW XM Label Red

BMW XM Label Red má českou cenu. Pod 5 milionů se nevešlo

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW -  22. 5. 2023


BMW M doplňuje nabídku o vrcholné provedení modelu BMW XM o dosud vůbec nejvýkonnější sériově vyráběné BMW v historii. Cena nového BMW XM Label Red bude startovat na částce 5 053 100 Kč včetně DPH. 

BMW XM Label Red, extrémní vůz pro individualisty, fascinuje nejen svým extravagantním designem, ale také parametry posílené hnací soustavy BMW M HYBRID. Kombinace zážehového motoru V8 s objemem 4,4 litru a s přeplňováním dvěma turbodmychadly a elektromotoru nacházejícího se v osmistupňové převodovce M Steptronic dokáže dodat celkový výkon až 550 kW/748 koní. Spalovací motor dodává 430 kW/585 koní a elektromotor přidává dalších 145 kW/197 koní. Celkový točivý moment je až 1000 Nm.

Nejvýkonnější BMW M představeno. BMW XM Label Red má 748 koní a 1000 Nm

Výroba modelu BMW XM Label Red začne v americké továrně ve Spartanburgu v srpnu letošního roku. Současně s náběhem produkce prvních kusů vznikne také exkluzivní série 500 jednotek modelu BMW XM Label Red Limited Edition. Tento vůz zaujme matně černým lakem Frozen Carbon Black a červenými detaily, stejné barevné schéma je navrženo také pro interiér, kde nebude chybět plaketa „1 z 500“. Cena této limitované edice je stanovena na 5 317 468 Kč, což je historicky nejvyšší ceníková cena některého ze sériových modelů BMW. Několik těchto vozů by se mělo dostat také na český trh.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *