prototyp-bmw-x8-spionazni-fotka-predek

O tom, že BMW chystá i model X8 se mluví už dávno. Před pár dny ale byl testovací prototyp poprvé vyfocen. Navíc rovnou i vedle BMW X7, takže vynikne jeho velikost.

Nový model mnichovské značky zatím nese výraznou kamufláž, která zakrývá nejen samotnou karoserii, ale i všechny detaily. I tak se ale zdá, že zadní část se bude svažovat o poznání rychleji než u X7, ale o velké a dlouhé auto půjde i tak. Nicméně to vypadá, že nepůjde o větší X4 nebo X6, ale spíše o něco jako X2. Je ale možné, že tam v automobilce přidali materiál, aby nás zmátli.

Přečtěte si také:  BMW M4 bude s manuálem i automatem. Na výběr bude pohon zadních i všech kol a bude mít až 510 koní

Při pohledu na přední část také zaujme umístění světel, protože jsou docela nízko. Navíc to vypadá, že maska chladiče nebude tak velká jako u nové čtyřky a M3/M4. Napovídá tomu i odhalený spodek nárazníku, v němž vykukuje radar. Ze zadního pohledu to také vypadá, že X8 by měla dostat horizontálně umístěné světlomety, procházející z blatníku až do víka kufru. Tak to ostatně mají všechny nové modely značky. Všimnout si také lze, že praktičnost nemá být hlavní stránkou vrcholného modelu, na rozdíl od X7 postrádá podélné střešní nosiče. 

prototyp-bmw-x8-spionazni-fotka-zadek

Spekulace ohledně BMW X8 už dříve hovořily o tom, že by mělo přijít i vrcholné provedení X8 M, ale i verze s pohonem M Performance, kombinující spalovací motor a elektromotory. Magazín carscoops.com, kde naleznete i další fotografie, mluví o tom, že bychom se mohli těšit na verzi BMW X8 M45e se stejným pohonným ústrojím, jaké má pod kapotou X5 xDrive45e.

Auto by se mohlo v ideálním případě světu oficiálně ukázat už příští rok, tipujeme to ale až ke konci roku, s tím že do prodeje by se mělo dostat až v roce 2022.