render-bmw-x8-nikita-1

BMW X7 bude dosud tím největší a nejluxusnějším SAV, které mnichovská značka vyrobí. K prvním zákazníkům se dostane na jaře 2019, ale vypadá to, že by tohle auto mohlo mít i svoji SAC verzi (tedy „kupé“) X8. Jak by mohla vypadat?

BMW si označení X8 zaregistrovalo a je jisté, že by tohle auto mělo úspěch. Ostatně napovídá to i přítomnost podobně tvarovaného a koncipovaného Audi Q8. X8 by měla vycházet právě z BMW X7. Na rozdíl od něj by však tohle auto nabízelo pouze dvojici řad sedadel s možností vybrat si z pětimístného anebo čtyřmístného provedení jako u BMW řady 7.

Pokud by se tak stalo, očekávat bychom příchod tohoto nového modelu mohli v roce 2020. Designově by se měl tvar karoserie podobat menším modelům X4 a X6, tedy se svažující se zádí za B-sloupkem. A jak by mohlo auto vypadat? Na to se podívali dva grafici.

Ten první je Aksyonov Nikita a ukazuje svou představu na dvou fotkách – na té úvodní a ne té níže.

render-bmw-x8-nikita-2

Tím druhým je XTomi Design, který vytvořil tento poslední render.

render-bmw-x8-xtomi

Mimochodem pokud byste se ztráceli ve zkratkách SAV a SAC, pak vězte, že takto tyto své modely označuje sama automobilka BMW. Její modely „X“ totiž prý nejsou Sportovně Užitkové Vozy (SUV), ale Sportovně Aktivní Vozy (SAV), v případě modelů X4 a X6 pak jde o Sportovně Aktivní Coupé (SAC).