BMW X4 M40i: vrcholná verze z programu M Performance nabídne 360 koní

Autor: Jan Karlík - 30. 9. 2015


Módní vlna podivných crossoverů kategorie SUV a kupé je v plném proudu a v BMW to moc dobře vědí. S modelem BMW X4 M40i míří na tu nejvyšší možnou klientelu v této oblasti, kteří z nějakého důvodu nechtějí model X6. BMW však neudrželo fotografie a technické informace do oficiálního představení, a my se tak můžeme podívat na fotografii o něco dříve.

Model X4 M40i je samostatným, vrcholovým provedení (stejně jako například M235i), nejedná se tedy o žádný paket. Přesto se v útrobách vozu schovává posílená jednotka benzínové verze 35i. Agregát nabízí maximální výkon 360 koní (265 kW) v 5 800 až 6 000 ot./min. a maximální točivý moment 465 Nm v rozmezí 1 350 až 5 250 ot./min. Tyto hodnoty stačí 1 915 kg těžkému vozu na zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy. I v tomto případě vás zastaví elektronická ruka omezovače na rychlosti 250 km/h.

Když už je to v dnešní době tak oblíbené, normovaná spotřeba tohoto provedení by měla být 8,6 litru na 100 km. V neznámém a neexistujícím režimu tak vaše vrcholná X4 do ovzduší vypustí krásných 199 g/km CO2.

Samozřejmostí je systém pohonu všech kol xDrive, který by měl preferovat náhon zadní nápravy a bude dodáván také se sportovním M diferenciálem. Žádným překvapením není ani výborná osmistupňová automatická převodovka ZF.

Změny, i když malé, se odehrály také v interiéru. Standardem by měly být nové sportovní sedačky a znáčky odkazující na oddělení M Performance. Oproti M paketu je pár změn také z vnějšku vozu. Výraznější a agresivnější jsou oba nárazníky, plastové oblouky podběhů dostaly plné lakování v barvě karoserie. Provedení M40i byste neměly zaměnit za klasický M paket i díky zvukově zajímavějšímu výfuku. Standardem jsou 18″ kola, za příplatek dostanete samozřejmě i větší ráfky.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru