Už řadu měsíců se v souvislosti s BMW nemluví o ničem jiném než o obrovských ledvinkách. První fázi jejich růstu už jsme mohli vidět naživo na poslední generaci BMW řady 7 nebo na BMW X7. Tím ovšem ten růst zdaleka nekončí. Designéři u BMW dostali volnou ruku a tak se rozhodli ledvinky zvětšit až do absurdna.

Oficiálně ještě auto neukázali, ale na špionážních fotkách zamaskovaného prototypu jsme je vidět mohli. V Česku se podle komentářů na sociálních sítích moc nelíbí, ale ze samotné automobilky zaznívají tvrzení, že lidé jsou z ledvinek nadšení a značku v jejich zavedení podporují.

BMW nové řady 4 opravdu dostane velké ledvinky. Ukazuje to testovací prototyp

Tak nějak se vyjádřil Peter Henrich, šéf produktového oddělení BMW pro magazín Autocar. Henrich tvrdí, že zpětná vazba od fanoušků značky je rozhodně pozitivní. No, tomu se nám až skoro nechce věřit. Víme, že je to jen o zvyku. Ostatně, na rozdělené světlomety u octavie si po prvotním brblání také všichni zvykli.

Peter Henrich také zdůraznil, že design jednotlivých modelů se vždy lišil a i do budoucna se lišit bude. BMW si moc dobře uvědomuje, že každá jednotlivá řada, spíše každý jednotlivý model má jiné uplatnění a své specifické zákazníky. To by naznačovalo, že ne každý model bude v budoucnu mít ty velké ledvinky. Jestli to ale tak opravdu bude, ukáže až čas.

BMW ve Frankfurtu oficiálně uvedlo Concept 4