Některé modely, které jednotlivé automobilky nabízejí, jsou úspěšné, jiné méně. Chování trhu se zcela odhadnout nedá, v průběhu let se navíc zákazníci a jejich potřeby a chutě mění. Automobilky na to musejí reagovat – ať už zařazením nových modelů do svého portfolia anebo naopak jejich zrušením. Týká se to samozřejmě i BMW.

To nabízí mnoho rozličných modelů, mezi nimiž si musí vybrat snad každý. Jenže některé nejsou prodejně tak úspěšné, jak by si mnichovská značka představovala, takže se v nové generaci nepředstaví.

Týká se to BMW řady 3 GT, které žádné velké úspěchy nezaznamenalo. A změna se dotkla i řady 5 GT, která skončila a nahradila ji řada 6 GT. V malých modelech lidé raději sáhli po BMW řady 4 Gran Coupé, které bylo velmi podobné, ale nižší.

Nemusíme si ale stýskat, protože BMW už připravuje jiné modely. Před pár dny ukázala německá značka teaser připravovaného čtyřdveřové BMW řady 2 Gran Coupé, které by se mělo postavit například proti Mercedes-Benzu CLA.

Na internetu jsme ale zahlédli také spekulace o tom, že by se nové generace nemuselo dočkat ani sedmimístné BMW řady 2 Gran Tourer. Uvidíme, jak to manažeři v Mnichově vymyslí….

test-bmw-320i-xdrive-gt- (19)