BMW 740d xDrive

BMW připravuje softwarovou aktualizaci pro své modely. Týkat se bude přibližně 4,7 milionu vozů

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW - 24. 1. 2023


BMW Group na začátku roku opět aktualizuje software svých vozů s BMW Operačním systémem 7 a 8. Hardware a BMW Operační systém aktuálně umožňuje aktualizovat přibližně 4,7 milionu vozů. BMW bezplatné dálkové aktualizace softwaru pro infotainment, jízdní systémy, asistenční systémy, komfort a bezpečnost nabízí několikrát ročně již od roku 2019.

Nové funkce pro BMW Digitální klíč

Nedávná aktualizace systémů pro přístup do vozidla umožňuje uživatelům vůbec poprvé sdílet BMW Digitální klíč telefony Apple iPhone a smartphony se systémem Android. Sdílené BMW Digitální klíče ve voze také jednodušeji aktivují. S aktualizací softwaru je možné BMW Digitální klíč, který je sdílený prostřednictvím telefonu, aktivovat přímo ve vozidle zadáním aktivačního kódu. Dříve musel být běžný klíč od vozu umístěn v prostoru pro cestující. 

Dálkově ovládané parkování

Další inovací (určenou pro určité země a vozidla) nejnovější aktualizace softwaru je dálkově ovládané parkování. Tato funkce umožňuje zákazníkům pomocí aplikace My BMW ovládat parkování dálkově, tedy při stání mimo vůz – například lze obsluhovat provádění jízd uložených Asistentem manévrování. Zákazníci mohou také svůj vůz podélně nebo příčně dálkově zaparkovat popředu nebo pozadu, a to do vzdálenosti šesti metrů. 

Nový mobilní operátor AT&T pro osobní eSIM

Aktualizace BMW Remote Software Update umožňuje zákazníkům mobilního operátora AT&T v USA používat Osobní eSIM, jejímž prostřednictvím lze ve vozech s BMW Operačním systémem 8 sdílet služby obsažené ve smlouvě mezi zákazníkem a mobilním operátorem. Zákazník tak může systémem vozu telefonovat, využívat data přes Wi-Fi hotspot nebo streamovat video či obsah přímo ve vozidle, a to i bez svého telefonu. Samozřejmostí je připojení standardem až 5G. 

BMW Digitální klíč už lze sdílet mezi telefony iPhone i Android, ale i s chytrými hodinkami

Další funkce a vylepšení pro určité modely: 

  • V případě BMW iX mohou zákazníci zastavit nabíjení a odemknout zámek nabíjecího kabelu prostřednictvím aplikace My BMW. 
  • BMW iX, BMW řady 2 Active Tourer a BMW X1 s volitelným Parkovacím asistentem (SA 5DM) dostávají aktivního asistenta řízení při couvání s připojeným přívěsem.
  • Některá vozidla, jako například BMW řady 7 (2022) nebo nové BMW X1 (2022), dostanou po dálkové aktualizaci softwaru nový režim „Digital Art“.
  • V USA a Kanadě se majitelé BMW X7 mohou těšit na moderní světelnou grafiku směrových světel.

Obsah a požadavky aktualizace BMW Remote Software Upgrade

Vzdálená aktualizace softwaru je v současnosti k dispozici pro více než 30 modelů BMW, tedy pro téměř všechny modely s BMW Operačním systémem 7 a 8. Zákazníci mohou vidět verzi softwaru v menu nastavení svého vozidla pod položkou Vzdálená aktualizace softwaru (Remote Software Upgrade) a zde mohou i vyhledávat dostupné aktualizace. K instalaci se vždy nabízí pouze nejnovější možná aktualizace, uživatel si tak nemůže nikdy nainstalovat nesprávnou verzi.

Dostupnost aktualizací, služeb a funkcí závisí na modelu a výbavě konkrétního vozu, stejně jako na nainstalované verzi softwaru v příslušné zemi. Webové stránky BMW v jednotlivých zemích poskytují informace o obsahu a požadavcích na dálkovou aktualizaci softwaru, která platí na příslušném trhu. Pokyny a tipy k dálkové aktualizaci softwaru naleznete v příslušných videích „Jak na to“.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru