BMW-Digital-Key

BMW Digitální klíč už lze sdílet mezi telefony iPhone i Android, ale i s chytrými hodinkami

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW - 22. 12. 2022


BMW Group pokračuje v digitalizaci způsobů přístupu do svých vozů ve spolupráci se společnostmi Apple a Google. Nyní lze sdílet BMW Digitální klíč napříč platformami mezi zařízeními iPhone a Android. Dříve bylo možné klíče sdílet pouze prostřednictvím Apple iMessage. V současné době již není potřeba žádná specifická aplikace ani stanovený způsob přenosu. Místo toho lze klíče snadno předat přátelům nebo rodině z peněženky pomocí nativní funkce „sdílení“ známé z mnoha aplikací.

To znamená, že sdílení BMW Digitálního klíče nyní probíhá jednoduchou formou zaslání odkazu. Klíč lze poslat e-mailem, SMS nebo jakoukoli jinou službou pro zasílání zpráv, např. aplikací WhatsApp. Příjemce nepotřebuje ani konkrétní aplikaci, ani BMW ID. Pro přidání digitálního klíče do své peněženky jednoduše klikne na odkaz. Pokud majitel a příjemce stojí vedle sebe, lze klíč sdílet také prostřednictvím funkcí Apple AirDrop nebo Android Nearby Share. V některých případech může být z bezpečnostních důvodů nutné zadat ve voze aktivační kód, který by odesílatel v ideálním případě sdělil příjemci jiným kanálem. Po přijetí digitálního klíče do telefonu iPhone jej může příjemce snadno přidat také do hodinek Apple Watch.

Tato nová funkce je k dispozici pro všechny nové vozy, u nichž funguje BMW Digitání klíč nebo BMW Digitální klíč Plus. Starší vhodně vybavené vozy budou moci tuto funkci plně využívat, jakmile bude jejich software aktualizován na stav „22-11“ nebo novější prostřednictvím dálkových aktualizací Remote Software Upgrade. Sdílení napříč platformami bude zpočátku dostupné pro kompatibilní telefony iPhone a chytré telefony Google*, brzy budou následovat modely od společnosti Samsung.

BMW Digitální klíč: iPhone i Android

Tato nejnovější aktualizace funkcí je výsledkem úzké spolupráce mezi BMW a jeho partnery Apple, Google a Samsung v rámci konsorcia Car Connectivity Consortium (CCC). Představuje další milník pro BMW Digitální klíč na cestě k úplné kompatibilitě napříč platformami a k zajištění statusu telefonů jako digitálních klíčů k vozidlům.

* Apple iPhone (se systémem iOS 16.1 nebo novějším) nebo Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 6, Pixel 6 Pro (se systémem Android 13 nebo novějším).

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru