test-2022-bmw_m3_competition-M_xDrive- (9)

BMW připravilo vylepšení pro své modely. Dostanou např. nové šestiválce či prohnutý displej

Od Josef Pelikán | Zdroj: BMW - Tisková zpráva - Foto: Pavel Srp - 18. 5. 2022 0

Zlepšení hospodárnosti, ještě vyšší míra individuality a další digitalizace dodají od léta 2022 mnoha současným modelům BMW ještě více atraktivity. Nabídku nového BMW řady 2 Active Tourer rozšíří dvě plug-in hybridní varianty a vznětový model s inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive. Dvě nové varianty pohonu dostanou od července 2022 nové BMW řady 2 Coupé a nové BMW řady 4 Gran Coupé. Nově koncipované pakety výbavy usnadní v mnoha modelových řadách výběr možností individualizace pro zvýšení radosti z jízdy a komfortu.

V létě 2022 bude do standardní výbavy nového BMW řady 2 Coupé a nového BMW M3 Sedan přidán BMW Prohnutý displej. To znamená, že současně s tím se do vozů dostane také BMW Operační systém 8 s nejnovější generací ovládacího konceptu BMW iDrive. Další pokrok v oblasti digitalizace přinášejí dodatečné funkce navigačního systému BMW Maps a inteligentního asistenta BMW Intelligent Personal Assistant.

BMW řady 2 Active Tourer: Premiéra dvou plug-in hybridních modelů a nového vznětového motoru se 48voltovou mild hybridní technikou

Nové BMW řady 2 Active Tourer je již od svého prvního uvedení na trh k dispozici s širokou škálou poháněcích soustav se spalovacími motory aktuální generace BMW Group EfficientDynamics s nejnovější verzí 48voltové mild hybridní technologie. V budoucnu přinesou tomuto kompaktnímu univerzálnímu vozu ještě lepší hospodárnost a radost z jízdy dvě plug-in hybridní varianty. Hybridní systémy obou modelů kombinují zážehový 3válec s technologií BMW TwinPower Turbo, který pohání přední kola, s elektromotorem působícím na kola zadní nápravy. Stejně jako vysokonapěťová baterie umístěná hluboko v podlaze vozidla pochází tento elektromotor z páté generace technologie BMW eDrive. Výsledný na míru navržený hybridní pohon všech kol poskytuje velmi vysokou úroveň sportovního projevu, jízdní stability a trakce ve všech jízdních situacích.

Přečtěte si také:  BMW M4 CSL konečně představeno! Je lehčí než M4 Competition a má 550 koní

Poháněcí soustava nového BMW 230e xDrive Active Tourer dosahuje výkonu až 240 kW/326 k (společně generovaného spalovacím motorem o výkonu až 110 kW/150 k a elektrickým motorem o výkonu až 130 kW/177 k). To znamená, že výkonnější z obou plug-in hybridních modelů zvládne sprint z klidu na 100 km/h za 5,5 sekundy. Jeho elektrický dojezd činí podle WLTP 82 až 93 km.

S maximálním celkovým výkonem až 180 kW/245 k (společně generovaným spalovacím motorem o výkonu až 100 kW/136 k a elektrickým motorem o výkonu až 80 kW/109 k) plug-in hybridní systém nového BMW 225e xDrive Active Tourer zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy. S hodnotami mezi 83 a 92 km podle WLTP má také výrazně delší dojezd na elektřinu než předchozí generace tohoto modelu. Kromě toho došlo ke zdvojnásobení maximálního nabíjecího výkonu při použití wallboxu nebo veřejné nabíjecí stanice na 7,4 kW. Díky tomu lze vysokonapěťové baterie obou plug-in hybridních modelů nabít z nuly na 100 % jejich kapacity během 2,5 hodiny.

Nové BMW M2 se bude vyrábět v továrně v mexickém San Luis Potosí

Třetí novinkou v nabídce pohonů pro nové BMW řady 2 Active Tourer je vznětový čtyřválec o objemu 2,0 litru vybavený 48voltovou mild hybridní technikou. Nové BMW 223d xDrive Active Tourer dosahuje nejvyššího výkonu 155 kW/211 k (generovaného společně spalovacím motorem o výkonu až 145 kW/197 k a elektromotorem o výkonu až 14 kW/19 k) a maximálního točivého momentu 400 Nm (generovaného společně spalovacím motorem s točivým momentem až 400 Nm a elektromotorem s točivým momentem až 55 Nm). Elektromotor mild hybridního systému je integrován do dvouspojkové 7stupňové převodovky Steptronic a funguje jako startér a generátor napojený přímo na klikový hřídel. Hnací síla je přenášena na vozovku prostřednictvím inteligentního pohonu všech kol BMW xDrive. Zrychlení z nuly na 100 km/h trvá BMW 223d xDrive Active Tourer 7,3 sekundy.

Přečtěte si také:  BMW M4 CSL má českou cenu. Je to nejrychlejší BMW na Nürburgringu. Předvede to ve videu

BMW řady 2 Coupé: Dvě nové varianty pohonu, BMW Prohnutý displej a řadicí páčky na volantu jsou nyní standardem

Nabídku nového BMW řady 2 Coupé obohacuje nový základní motor a další model BMW Performance od BMW M GmbH. Mimořádně hospodárný způsob, jak zažít výraznou radost z jízdy s kompaktním dvoudveřovým vozem, nabízí nové BMW 218i Coupé, poháněné 2,0litrovým zážehovým 4válcem o výkonu 115 kW/156 k a maximálním točivém momentu 250 Nm. Výkon je přenášen na zadní kola prostřednictvím 8stupňové převodovky Steptronic. Nové BMW 218i Coupé zrychlí z nuly na 100 km/h za 8,7 sekundy.

Druhý nový model se pohybuje na nejvyšší úrovni výkonnostního spektra. BMW M240i Coupé ztělesňuje puristickou formu jízdní dynamiky typickou pro značku v modelu prémiového kompaktního segmentu. Zážehový řadový šestiválec o výkonu 275 kW/374 k je nově i v této modelové řadě kombinován s klasickým pohonem zadních kol. Na přenosu výkonu na vozovku se podílí 8stupňová samočinná převodovka Steptronic Sport a M sportovní diferenciál. Nové BMW M240i Coupé dosáhne z klidu rychlosti 100 km/h za 4,7 sekundy.

Od léta 2022 budou řadicí páčky na volantu součástí výbavy 8stupňové samočinné převodovky Steptronic, která je standardem pro všechny čtyřválcové modely BMW řady 2 Coupé. Portfolio pohonných jednotek této modelové řady nyní zahrnuje tři zážehové 4válce, jeden vznětový 4válec, jakož i 3,0litrový řadový šestiválec, který nyní poskytuje fascinující výkony ve spojení s pohonem všech i zadních kol.

Modernizované BMW X7 odhaluje své ceny. Startuje nad 2,4 milionu korun s daní

V BMW řady 2 Coupé byla přepracována charakteristická orientace palubní desky na řidiče. Všechny modelové varianty tohoto dvoudveřového modelu budou od července 2022 standardně vybaveny BMW Prohnutým displejem, který se skládá z 12,3“ přístrojového panelu a kontrolního displeje s dotykovou funkcí a úhlopříčkou 14,9 palce.

BMW řady 4 Gran Coupé: Zahájení prodeje dalších dvou modelů s řadovým 6válcem

V létě 2022 se k modelové nabídce BMW řady 4 přidá také nový model BMW M s tradičním jízdním projevem. BMW M440i Gran Coupé nadchne řidiče kombinací zážehového řadového 6válce s výkonem 275 kW/374 k a mild hybridní technikou, 8stupňové samočinné převodovky Steptronic Sport, klasického pohonu zadních kol a M sportovního diferenciálu. Mimořádně sportovní verze čtyřdveřového kupé prémiové střední třídy zvládne sprint z 0 na 100 km/h za 5,0 s.

Přečtěte si také:  Letos doručuje vánoční dárky policie, Santa totiž boural. Použije na to nová BMW, vrtulník i psa

Kromě toho bude pro BMW řady 4 Gran Coupé k dispozici i řadový vznětový 6válec. Pohonná jednotka o objemu 3,0 litru pro nové BMW 430d xDrive Gran Coupé dosahuje maximálního výkonu 210 kW/286 k a točivého momentu až 650 Nm. Také v tomto modelu zvyšuje 48voltová mild hybridní technika účinnost i spontánní dodávku výkonu. Působivá hnací síla pohonu, 8stupňová samočinná převodovka Steptronic a inteligentní pohon všech kol společně zajišťují zrychlení z nuly na 100 km/h za 5,3 sekundy.

Pro všechny M modely BMW řady 4 i pro čistě elektrické BMW i4 M50 bude od července 2022 k dispozici M sportovní paket Pro, jehož součástí je paket M Shadow Line s rozšířeným obsahem, zatmavené M Shadow Line světlomety, M sportovní brzdy s červenými brzdovými třmeny a M bezpečnostními pásy. Kromě toho je nabídka laků pro BMW řady 4 Coupé a BMW řady 4 Cabrio doplněna o šedou metalickou variantu Skyscraper Grey.

Specifická individualizace díky novým paketům výbavy

Kvalitní volitelná výbava bude od léta 2022 pro mnoho modelových řad dodávána v nově koncipovaných paketech. Ty zákazníkům umožní individualizovat jejich vozy v konkrétních požadovaných oblastech zaměření. Například pro BMW řady 2 Active Tourer je k dispozici paket Travel a Comfort.

Pro BMW řady 2 Coupé jsou nabízeny pakety Innovation a Comfort. Zvláště pestrý bude výběr pro BMW řady 1 a pro BMW řady 2 Gran Coupé, která budou moci od července 2022 sjíždět z výrobní linky s pakety Premium, Travel, Innovation, Comfort, Comfort Professional a také s paketem M Sport Pro.

Nové možnosti výbavy pro BMW řady 5, BMW řady 6 Gran Turismo, BMW X5, BMW X6 a BMW Z4 s rozšířenou standardní výbavou

Pro BMW řady 5 Sedan, BMW řady 5 Touring a BMW řady 6 Gran Turismo bude od léta k dispozici nově M sportovní paket Pro, který se bude nabízet jako doplněk k příslušnému, pro každý jednotlivý model specifickému M sportovní paketu. Jeho součástí jsou řadicí páčky na volantu i pro základní modely BMW řady 5 a 8stupňovou samočinnou převodovku Steptronic Sport pro všechny ostatní modely, stejně jako výbava M Shadow Line s rozšířeným obsahem, M sportovní brzdový systém s červenými brzdovými třmeny a M bezpečnostní pásy. Modely BMW řady 5 dostanou také zatmavené M Shadow Line světlomety a BMW řady 5 Sedan navíc ještě černý M zadní spoiler.

Modely BMW řady X5 a BMW X6 budou od léta 2022 standardně vybaveny dekorativním čalouněním interiéru Sensafin. Nově vyvinutý materiál je k dispozici v pěti barevných variantách a má vlastnosti i vzhled kůže.

Cena BMW i7 startuje na 3,5 milionu korun. Naftová verze bude následovat

Díky rozšířené standardní výbavě je BMW Z4 ještě atraktivnější. Roadster je nyní standardně vybaven palubním systémem BMW Live Cockpit Professional, jehož součástí je digitální přístrojový panel a kontrolní displej, vždy s úhlopříčkou 10,25 palce. K dispozici je také paket Connected Professional.

BMW Prohnutý displej a paket Innovation pro BMW M3 Sedan, M grafika pro BMW M4 Coupé

BMW Operační systém 8 a nejnovější generace BMW iDrive s BMW Prohnutým displejem budou od července 2022 také standardní výbavou modelů BMW M3 Sedan. Čtyřdveřový vysokovýkonný sportovní vůz může být na přání vybaven rovněž paketem Innovation, bezdrátovou nabíjecí přihrádkou pro kompatibilní chytré telefony, Osobní eSIM, palubní deskou čalouněnou materiálem Sensatec a M obložením interiéru Aluminium Rhombicle Anthracite. Nově bude k dispozici také matně šedý lak BMW Individual Frozen Pure Grey.

Přečtěte si také:  Elektrické SUV s geny BMW M. Nové BMW iX M60 nabídne 619 koní a až 1100 Nm

Další způsob, jak ještě intenzivněji zdůraznit výkonnostní charakter modelů BMW M4 Coupé, nabízejí loga s novou M grafikou na kapotě motoru a víku zavazadlového prostoru. Leskle černé obrysy a logo BMW M GmbH na kapotě dodávají exteriéru těchto vozů mimořádně expresivní nádech.

Navigační systém BMW Maps a BMW Intelligent Personal Assistant s rozšířenými funkcemi

Radost z jízdy a komfort jsou u všech modelů vybavených BMW Operačním systémem 8 zintenzivněny díky novým digitálním službám. Od léta 2022 budou navigační systém BMW Maps i BMW Intelligent Personal Assistant vybaveny novými funkcemi a rozšířenými možnostmi. Kromě nových mapových zobrazení poskytne navigační systém informace o speciálních památkách a zajímavostech podél často používaných tras, a to i v situacích, kdy není aktivováno navádění. Při použití funkce eDrive Zone bude v budoucnu možné v plug-in hybridních modelech BMW řady 3 a BMW X5 rozlišovat mezi konvenčními ekologickými zónami a zcela bezemisními oblastmi v rámci dané městské oblasti. Vyspělý nabíjecí software pro čistě elektricky poháněné modely v budoucnu umožní uživateli ukládat nabíjecí profily pro často používaná nabíjecí místa a manuálně spustit teplotní přípravu vysokonapěťové baterie před zamýšlením nabíjením stejnosměrným proudem (DC).

V M modelech BMW bude BMW Operační systém 8 v budoucnu mít vlastní M grafické rozhraní. V modelech BMW iX a BMW i4 se přímo na přístrojovém panelu bude moci zobrazit rozšířená realita oblasti před vozidlem, která je součástí výbavy BMW Live Cockpit Professional.

Přečtěte si také:  Studie ukázala, jaké názvy automobilových značek lidé nejčastěji komolí. Vítěz asi nepřekvapí

Inteligentní asistent BMW Intelligent Personal Assistant ve spojení s BMW Operačním systémem 8 bude od léta 2022 disponovat ještě pokročilejšími funkcemi. Tento digitální společník a expert na vozidla dokáže řidiči proaktivně předkládat kontextové návrhy, jak používat některé funkce. V budoucnu se budou týkat také aktivního systému udržování rychlosti s funkcí Stop & Go, Parkovacího asistentu, služby eDrive Zone a možnosti vyzkoušet další funkce z BMW Shopu. Kromě toho bude BMW Intelligent Personal Assistant schopen řidiči poskytnout vysvětlení k mnoha dalším funkcím jeho vozu, které dosud nepoužíval.