2024 BMW M5 Touring

BMW potvrzuje vývoj nového BMW M5 Touring. Přijede v roce 2024

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW - 26. 6. 2023


Sedmá generace BMW M5 Sedan již podstupuje intenzivní testovací program. BMW M GmbH bude i v roce 2024 pokračovat v produktové ofenzivě a potvrzuje rozšíření nabídky modelů o variantu Touring nové generace tohoto vysokovýkonného modelu.

Prototypy jsou pečlivě maskovány, ale přesto nemohou skrýt svůj vysokovýkonný charakter. Budoucí nová generace BMW M5 vstoupila do fáze reálných testů směřujících k sériové výrobě. Nový vysokovýkonný sedan od BMW M GmbH nyní absolvuje testovací jízdy na veřejných silnicích, zkušebních polygonech BMW Group a závodních okruzích po celém světě.

Příznivci BMW M se navíc mohou těšit na další výsledek produktové ofenzivy, která bude pokračovat i v roce 2024. BMW M GmbH nyní oficiálně potvrzuje, že spolu s novou generací BMW M5 rozšíří svoji nabídku modelů také o variantu Touring. Dokonalá symbióza dynamických schopností typických pro M, nekompromisního komfortu na dlouhé vzdálenosti a působivé prostornosti zažije v roce 2024 s novým BMW M5 Touring svou renesanci.

Stejně jako budoucí BMW M5 Sedan bude i varianta Touring vybavena zcela nově vyvinutým částečně elektrifikovaným pohonem. Jeho M typické dynamické schopnosti, stejně jako pečlivě naladěný podvozek doplněný inovativními systémy dále posunou jízdní dynamiku a agilitu na novou úroveň, která bude v daném segmentu podle tradic výjimečná. BMW M GmbH tak dále postoupí na své cestě k elektrifikaci. „Nyní instalujeme hybridní hnací soustavu s typickým M projevem a dynamikou i do dalších vysokovýkonných vozů,“ říká Dirk Häcker, vedoucí vývoje BMW M GmbH.

2024-bmw-m5-touring-2

BMW M5 je již téměř 40 let měřítkem jízdní dynamiky, agility a přesnosti ovládání v segmentu vysokovýkonných sedanů. Evoluční pokrok, vývojové know-how ze závodů a průkopnické inovace v oblasti pohonu, podvozku, aerodynamiky a lehké konstrukce utvářely historii jednotlivých generací BMW M5. Motory se šesti, osmi a deseti válci, technika M TwinPower Turbo s vysokootáčkovou koncepcí, dvoudílné keramické brzdové kotouče a pohon všech kol M xDrive jsou jen některými z technologických milníků, jimiž tento model opakovaně zcela nově definoval prvotřídní jízdní výkonnost automobilu s karoserií sedan, který je bez omezení vhodný i pro každodenní používání. Sedmá generace BMW M5 na tento princip navazuje fascinujícími inovacemi, které jí zajistí ještě intenzivnější zážitek z fascinující výkonnosti.

První BMW M5 Touring bylo postaveno na základě druhé generace BMW M5 Sedan a uvedeno na trh již v roce 1992. Od té doby je symbolem kombinace mimořádné jízdní dynamiky a každodenní praktičnosti na čtyřech kolech. V roce 2007 společnost BMW M GmbH doplnila také čtvrtou generaci BMW M5 o variantu Touring. Vysokou atraktivitu této speciální koncepce v prémiovém segmentu vysokovýkonných vozů, v tomto případě střední třídy, v současné době podtrhuje úspěšné uvedení na trh prvního BMW M3 Competition Touring s pohonem M xDrive.

Testování prvních prototypů nového BMW M5 Touring bude zahájeno v nejbližších dnech v městském provozu i na venkovských silnicích a dálnicích v okolí Mnichova a v centrále BMW M GmbH v Garchingu. Integrace a vzájemné sladění všech systémů pohonu a podvozku následně bude u nového BMW M5 Touring provedeno mimo jiné také na Nordschleife na Nürburgringu, kde bude cílem zajistit ideální rovnováhu mezi sportovními výkony na závodní trati a vynikajícím jízdním komfortem při každodenních cestách a na dlouhé vzdálenosti.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru